Cep +90 532 212 45 90

+90 242 324 54 94

Favorilerim ( 0 )
Favori Emlaklarımı Görüntüle

Akdeniz’in Başkenti Antalya’yı Ziyaret Etmeniz İçin 9 Neden

21.03.2017

Hadrian Kapısı (Kaleiçi Üçkapılar)

Turizm; son yıllarda kaydedilen gelişmelerle Türkiye'nin 'yükselen yeni sektörü' konumundadır. Bilinmezlik ve belirsizlikler içinde 1970'lerde yola çıkılan turizm macerası yolculuğunda, ilk organize alan düzenlemesi olan Kemer - Güney-Batı Antalya Turizm Projesi, Antalya için bir dönüm noktası olmuştur.

Antalya, Akdeniz’e hükmeden konumuyla turizm için yaratılmış bir şehirdir. Şehrin içindeki cazibe yerleri ve eşsiz tatil köyleriyle dünyanın lider turizm merkezlerinden olmuştur. Dünya turizm literatüründe iz bırakacak şekilde ve aşırı hızlı bir tempoda gelişen Antalya, eşsiz doğal güzellikleri, sıcak iklimi, temiz denizi, ince kumlu plajları, dağları, ulusal parkları, küçük koyları ve binlerce yıl öncesi uygarlıklarından izler taşıyan antik kentleri ile 4 mevsim boyunca yerli ve yabancı turistlerin geniş ölçüde ilgisini çekmektedir. Eğer siz de Antalya'ya yerleşmeyi düşünüyor veya yaz aylarında tatilinizi kendi evinizde geçirmeyi planlıyorsanız; Antalya'da satılık villalar ve Antalya'da satılık daireler sayfalarımıza göz atabilirsiniz.

Maviyle yeşilin buluştuğu cennetten bir köşe olan Antalya, sadece bu özellikleriyle değil, daha birçok muhteşem özelliğiyle yaşamınızı ve tatilinizi masal gibi bir ortamda geçirmenizi sağlıyor.

Antalya’yı bu kadar cazibeli kılan nedenler tam olarak nelerdir?

1: Akdeniz’e Hakim Olan Eşsiz Lokasyonu

Antalya, Ege’nin kuzeyinden başlayıp Antalya’nın doğusunda sona eren kıyı turizminin vazgeçilmez yerlerinden biridir. Bu sebeple Antalya lüks yat turizmcilerinden, sırt çantalı gezginlere kadar birçok ziyaretçinin dikkatini çekmektedir. Ziyaretçiler Fethiye – Antalya rotasını kullanarak Akdeniz’in tüm güzelliklerini deneyimleyebiliyor.

2: Tarihiyle Büyüleyen Bir Şehir

Antalya Aspendos

Antalya Milattan Önce 200lü yıllara kadar dayanan bir tarihçeye sahiptir. Bergama kralı ve Antalya’yı yöneten hanedanlığın sahibi Attalos’un yeryüzündeki cennet olarak adlandırdığı Antalya, bugüne kadar koruduğu tarihiyle dünyanın dört bir yanından ziyaretçi çekmektedir. Attalos Hanedanlığının ardından şehri alan Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu’nun anıları şehrin her yanında halen hüküm sürmektedir. Şehrin en bilinen yerlerinden olan Hadrian Kapısı (halk diliyle Üçkapılar) Bizans dönemini sembolize ederken, kapıdan içeriye adım attığınız an Osmanlı havasını içinize çekebilirsiniz.

Antalya’nın en meşhur mesire yerleri şüphesiz antik kentleridir. Phaselis, Olympos ve Aspendos gibi antik kentler halen tarihi dokusunu korumaktadır. Özellikle Aspendos Amfitiyatrosu dünyanın en iyi korunan tarihi yapılarından birisi olarak her ülkeden ziyaretçi çekmektedir.

3: Yılın Her Günü Yaşamaya Elverişli Bir Hava

Antalya denilince akla gelenlerden biri de şüphesiz ki ülkenin en sıcak iklimlerinden birine sahip olmasıdır. Gündüzleri deniz kenarında güneşlenirken akşamları ılık bir havada balkon keyfi yapılabilir. Bununla birlikte, ziyaretçiler ılıman bir kış iklimi nedeniyle Antalya’yı tercih ederler.

Antalya’yı çevreleyen görkemli Toros Dağları sayesinde hiçbir zaman sert kış iklimine maruz kalmaz. Deniz sıcaklığı ise kışın ortalama 16 derece civarlarında seyretmektedir. Türkiye’nin çoğu yeri Ocak ve Şubat aylarında kış mevsimini ağır kar ve yağmur altında yaşarken, Antalya’da hayat hava şartlarına takılmadan devam eder.

4: Konaklamaya Elverişli Bir Merkez

Antalya, G20 kapsamında dünyanın en saygın liderlerini kendilerine layık bir şekilde bünyesinde barındırmış bir tesis cennetidir. Antalya, Kültür ve Turizm bakanlığı verilerine göre 500den fazla otele sahiptir. Bu otellerin içinde tek yataklı pansiyon tarzı oteller ve her şey dahil lüks oteller gibi istediğiniz çeşitte otel bulabilmeniz mümkündür.

Antalya sahil otelleri, alanında uzman ekipleri sayesinde eşsiz hizmet sağlamaktadır. Ülkenin yanı sıra dünyada da meşhur olmuş bu oteller paranızın karşılığını fazlasıyla vermektedir. Titanic ve Kremlin gibi orijinal eser temasını ele alan oteller Antalya’da oldukça ünlü olan bir konsept. Ancak oteller içinde en bilineni Akdeniz’in en lüks oteli olan Mardan Palace. Mardan Palace yapımı 1.4 milyar dolara mal olan dünyanın en saygın otellerinden biridir. Mardan Palace ayrıca Akdeniz’in en büyük yüzme havuzuna sahip olma unvanını taşımaktadır.

Antalya Alanya Gazipaşa Plajı

5: Türkiye’nin En Büyüleyici Plajları

Toplam 300 kilometrelik sahil şeridi olan bir şehirde sahillerden bahsetmemek olmaz. Ancak Antalya’nın her çeşit sahilleri sıradanlığın ötesindedir. Deniz, kum, güneş ve sahil sevenlerin cenneti konumundaki Antalya, sadece şehir merkezinde bile Lara ve Konyaaltı gibi eşsiz plajlara sahiptir. Alanya’da bulunan dünyanın en ünlü plajlarından Kleopatra Plajı yurtiçi ve yurtdışından çok sayıda ziyaretçi çekmektedir.

Soyları tükenmekte olan Caretta Caretta kaplumbağalarına ev sahipliği yapan Patara, doğallığıyla ve rüzgar sörfüne elverişliliğiyle dikkat çeken bir yer olmuştur. Kaputaş plajı ise çarpıcı bir güzelliğe sahip olup, masmavi Akdeniz sularını tertemiz doğasıyla birleştirip ziyaretçilerine sunuyor.

6: Kültür Cenneti Antalya

Türkiye her ülkeden ziyaretçileri bünyesine katabilen bir ülkedir. Bazı şehirler ve tatil yerleri sadece belirli ülke vatandaşlarının uğrak yeri olmuştur. Ancak Antalya, her ülke vatandaşına hitap edecek bir özelliğe sahiptir. Bu sebeple Antalya, özellikle yaz aylarında Birleşmiş Milletler’in başkenti gibi bir görüntü ortaya çıkarmaktadır.

Antalya Narenciye Bahçeleri

Yabancı ziyaretçiler kaldıkları yerlerde çok dil bilen profesyonel personeller tarafından ağırlanmaktadır. Bu sebeple ziyaretçiler kendi dillerini çok rahat bir şekilde konuşabiliyorlar. Bu bakımdan Antalya, Türkiye’nin diğer ülkelerle olan ilişkisini koruma görevini fazlasıyla yerine getirmektedir.

7: Turunçgillerin Anavatanı

Türkiye boydan boya farklı iklim ve bitki örtüleriyle kaplı bir tarım ve doğa cennetidir. Antalya bu mükemmel doğa içinde muhteşem iklimi ve verimli topraklarıyla turunçgillere ev sahipliği yapmaktadır.

Türkiye’deki bu meyvelerin üretiminin %20’sini Antalya tek başına karşılamaktadır. Hatta, Antalya ve portakal o kadar özdeşleşmiştir ki, Türkiye’nin en ünlü, dünyanın da saygın festivallerinden biri olan Altın Portakal Film Festivali bu şehirde sunulmaktadır.

8: Doğal Güzellikler Açısından Zengin Bir Şehir

Türkiye’nin doğal güzellikler açısından zengin bir ülke olduğu bilinen bir gerçek. Antalya da bu güzelliklerin birçoğuna ev sahipliği yapmaktadır. Antalya’da yaz kış demeden istediğiniz anda gezilip görülecek doğa harikaları mevcuttur. Tarihi Likya Yolu üzerinde bulunan Yanartaş birçok efsaneye konu olmuştur. Ayrıca şehir merkezine çok yakın bir konumda bulunan Tahtalı Dağı, Antalya’nın tüm güzelliklerini ihtişamlı bir şekilde karşınıza sunmaktadır.

Toros Dağları’yla Akdeniz’in iç içe olduğu eşsiz şehir Antalya’da şelalelerde doğayla baş başa kalabileceğiniz yerlerdir. Manavgat Şelalesi Toroslar’dan getirdiği suyu Akdeniz’le buluştururken, mavi ile yeşili de görkemli bir şekilde bir araya getiriyor. Köprülü Kanyon ve nehri ise rafting ve su sporlarıyla ilgilenenler için bir merkezdir.

Antalya Düden Şelalesi

9: Alışveriş ve Gece Hayatının Vazgeçilmez Durağı

Antalya sadece doğal alanları ve coğrafi konumuyla dikkat çekmiyor. Antalya’da ayrıca sosyal olanakları da tüm verimiyle kullanabilirsiniz. Eski Antalya içinde kurulan turistik dükkanlar, tarihi ve turistik ürünleri ziyaretçilere sunmaktadır. Bu dükkanların yanı sıra 5M Migros ve Deepo gibi alışveriş merkezleri, çeşitliliğiyle gün içinde çok sayıda ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.
Gece hayatını da doyasıya yaşamak istiyorsanız, Antalya Club Arma ve Club Ally gibi kulüpleriyle geceyi eğlenerek geçirmenizi sağlayacak. Hareketli gece hayatının yanı sıra daha sakin ve huzurlu bir gün geçirmek istiyorsanız da Antalya boyunca serpiştirilmiş açık hava restoranlarında gün batımını seyredebilirsiniz.

Emlak Haberleri26.06.2021
Türkiye'de Yatırım Yapmak İsteyenlerin Bilmesi Gereken Gerçekler
18.06.2021
3 Aşamada Türkiye'de Emlak Satın Alma Yoluyla Yatırım Yapmak
17.06.2021
Türkiye’de Yabancılar İçin Gayrimenkul Satın Alma Süreci
11.06.2021
Türkiye’de Gayrimenkul Yatırımı Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar
10.06.2021
Türkiye'de Gayrimenkul Satın Almak Güvenli mi?
7.06.2021
Yeni Ofisimiz Ankara Çankaya’da Hizmet Veriyor!
3.06.2021
Dövizdeki Artış Yabancıların Satın Alma Gücünü Yükseltti
10.05.2021
Pakistan Uyruklu Yabancılar için Türkiye’de Vatandaşlık Edinmek
TÜM HABERLER
BAŞA
DÖN