Cep +90 532 212 45 90

+90 242 324 54 94

Favorilerim ( 0 )
Favori Emlaklarımı Görüntüle

Almanya Türkiye'ye Uyguladığı Seyahat Yasağını Kaldırdı

5.08.2020

Almanya Türkiye'ye Seyahat Yasağını Kaldırdı

Almanya'dan Antalya, İzmir, Aydın ve Muğla'ya Muafiyet

Alman tatilcilerin günlerdir beklediği karar sonunda verildi. Almanya, Covid-19 salgını nedeniyle Türkiye'ye uyguladığı seyahat yasağını 4 il için kaldırdı. Almanya Dışişleri Bakanlığı, 4 Ağustos'tan itibaren Antalya, İzmir, Aydın ve Muğla'ya muafiyet tanınacağını açıkladı.

Karara gerekçe olarak ise, Türkiye’nin ve turizm sektörünün hijyen konseptinin yeterli olması gösterildi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, Türk hükümeti ile yapılan görüşmeler ve turizmcilerin sunduğu hijyen konseptinin ‘tatmin edici’ olduğu, bu nedenle turizm bölgelerinde kısmi olarak seyahat yasağının kaldırıldığı belirtildi. Seyahat uyarısı kaldırılan yerlerden gelenlere mecburi PCR testi uygulanacak.

PCR (Polimeraz Zincir Reaksiyonu) Testi Zorunlu Olacak

Türk hükümeti tarafından hazırlanan turizm ve hijyen tasarısına sıkı şekilde bağlı kalınması şartıyla seyahat uyarısının kaldırıldığı belirtilen açıklamada, tatilcilerin Almanya'ya dönmeden 48 saat içinde zorunlu PCR testi yapmaları gerektiği açıklanarak, test sonucu pozitif çıkan vatandaşların Türkiye'de karantinada kalacağı belirtildi. Laboratuvarlarda 15 Euro, havalimanlarında ise yaklaşık 30 Euro ücret ile yapılabilen bu testlerde sonuçları pozitif çıkanların karantinaya alınacağı ya da Türkiye'de tedavi görecekleri bilgisi verildi.

Alman Seyahat Acenteleri (DRV) Başkanı Norbert Fiebig, yaptığı yazılı açıklamada, Dışişleri Bakanlığının Antalya, Aydın, İzmir ve Muğla için seyahat uyarısını kısmen kaldırdığına işaret ederek böylelikle Almanların en popüler tatil destinasyonlarından birinin en azından kısmen açıldığını kaydetti. Bundan memnuniyet duyduğunu vurgulayan Fiebig, "Bu, sadece tatilciler için değil seyahat sektörü için de iyi haber." değerlendirmesinde bulundu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise,"Almanya’nın seyahat uyarısını turizm bölgelerimiz için kaldırmasını memnuniyetle karşılıyoruz. Güvenli ve sağlıklı bir tatil için Alman dostlarımızı Antalya, Aydın, İzmir ve Muğla’ya bekliyoruz" dedi.

Emlak Haberleri26.06.2021
Türkiye'de Yatırım Yapmak İsteyenlerin Bilmesi Gereken Gerçekler
18.06.2021
3 Aşamada Türkiye'de Emlak Satın Alma Yoluyla Yatırım Yapmak
17.06.2021
Türkiye’de Yabancılar İçin Gayrimenkul Satın Alma Süreci
11.06.2021
Türkiye’de Gayrimenkul Yatırımı Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar
10.06.2021
Türkiye'de Gayrimenkul Satın Almak Güvenli mi?
7.06.2021
Yeni Ofisimiz Ankara Çankaya’da Hizmet Veriyor!
3.06.2021
Dövizdeki Artış Yabancıların Satın Alma Gücünü Yükseltti
10.05.2021
Pakistan Uyruklu Yabancılar için Türkiye’de Vatandaşlık Edinmek
TÜM HABERLER
BAŞA
DÖN