0 242 324 35 30

Favorilerim ( 0 )
Favori Emlaklarımı Görüntüle

Antalya Yabancılara Konut Satışında İkinci Sırada

17.9.2018

Antalya Yabancılara Konut Satışında İkinci Sırada

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2018 yılının Ağustos ayına ait konut satış istatistiklerini açıkladı. Antalya’da 2017 Ağustos ayında 4.475 konut satılırken 2018 Ağustos ayında 4.575 konut satıldı. Verilere göre, Antalya’da geçtiğimiz yılın aynı ayına göre, yüzde %2.2 oranında arttı.

Ülkemizde yabancı ziyaretçilere yapılan gayrimenkul satışları bir önceki yılın aynı ayına göre %129.6 artarak 3.866 oldu. Yabancılara yapılan konut satışlarında, Ağustos 2018’de ilk sırayı İstanbul alırken ikinci sırada Antalya yer alıyor. Antalya’yı tercih eden yatırımcı ve alıcılar daha çok Irak, Suudi Arabiston, Rusya ve Kuveyt olarak sıralandı.

Antalya’da Yatırım Yapma Sebepleri

Yatırımcılar ve alıcılar, bölgenin gayrimenkul alım-satımı açısından dinamik yapısı sayesinde uzun süreli yatırımlarını ve alımlarını arttırmaktadır. Tükiye'nin gayrimenkul sektörünün geleceğine ve potansiyeline inanan yabancı yatırımcıların Türkiye’ye olan ilgisi devam etmektedir.

Arazi, enerji, işçilik maliyetlerinin düşük olması ve lojistik açıdan limanın yanında yer almasından dolayı Antalya Serbest Bölgesi de yatırımcıların tercihi olmaktadır.

Antalya’nın Yatırım Vizyonu

Antalya’nın Yatırım Vizyonu

Antalya, zengin altyapı çalışmaları ile bu bölgeye yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı yatırımcıların oldukça ilgisini çekmektedir. Türkiye ekonomisinin ve gayrimenkul sektörünün önemli yatırımlarından olan ve dünya projesi olarak görülen Konyaaltı Projesi, 2020 yılında tamamlanacak. Bu sayede Konyaaltı bölgesi gayrimenkul alım-satımı konusunda popülerliğini korumaya devam edecektir.

Antalya’nın vizyon projelerinden olan Boğaçay Projesi’nin yapımına hızla devam ediliyor. Diğer bir proje olan Tünektepe Projesi ise 30 odalı turistik tesisi ile yeni bir çekim merkezi olacaktır.

Kruvaziyer ve Yat Liman Projesi, günlük 20 binin üzerinde yabancı ve yerli ziyaretçi kapasitesine sahip olacaktır. Turizmin önemli limanlarından biri olacak bu liman, aynı zamanda gayrimenkul sektörünün büyümesinde önemli bir rol oynayacak.

Büyük vizyon projelerin yanı sıra her yıl düzenlenen Uluslar arası Film Festivali, müzik festivalleri ve sportif faaliyetler ile dünyanın her yerinden ziyaretçi Antalya’da buluşmaya devam etmektedir.

Daha fazla bilgi

Antalya gayrimenkul piyasası hakkında ayrıntılı bilgi için satış temsilcilerimizle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca, Antalya’da satılık daire ve villalar listeleme sayfamıza göz atabilirsiniz.

Emlak Haberleri18.7.2019
Türkiye’de Konut Yatırımı Yapmak İçin En İyi 10 Neden
13.7.2019
Türkiye, Yabancılara Yaşam ve Kariyer Fırsatı Sunan 7. Ülke
17.6.2019
Antalya’da Konut Alımında En Çok Tercih Edilen İlçeler
22.4.2019
Türkiye’de Konut Alınabilecek En İyi Yerler
4.4.2019
Türkiye Gayrimenkul Sektöründe İstanbul Havalimanı Heyecanı
11.3.2019
Filistinliler Seyahat Belgesi ile Konut Alabilecekler
1.3.2019
Antalya’dan 13 Farklı Ülkeye Direkt Uçuşlar Başlıyor
22.2.2019
Yabancıya Konut Satışında Değerleme Raporu Zorunluluğu
TÜM HABERLER
BAŞA
DÖN
Bizimle Çalışmak İster misiniz?