Cep +90 532 212 45 90

+90 242 324 54 94

Favorilerim ( 0 )
Favori Emlaklarımı Görüntüle

Antalya’da Gayrimenkul Sahibi Olmak İçin 4 Neden

1.08.2018

Akdeniz’in incisi olarak bilinen ve dünyanın her yerinden gelen ziyaretçilerin yoğun ilgisini çeken Antalya’da gayrimenkul sahibi olmak için birçok sebep bulunmaktadır. Özellikle geniş portföy yelpazesi, altyapı çalışmaları ve gayrimenkul likiditesi önemli sebeplerdendir. Antalya, gayrimenkul sektörü, turistik tesisleri, kozmopolit ve sosyokültürel renkliliği ile her daim cazibe merkezidir. Şimdi gelin o başlıkları detaylıca inceleyelim:

1. Portföy Sayısı ve Çeşitliliği

Antalya emlak piyasasında portföy sayısı ve çeşitliliği oldukça fazladır. Antalya Homes uzman kadrosuyla bütçeniz dahilinde uygun ödeme olanağı sunan, sıfır, ikinci el veya eşyalı daireler bulmanıza yardımcı olur.

Antalya’da Gayrimenkul Sahibi Olmak İçin 4 Neden

2. Altyapı Çalışmaları

Antalya’da altyapı çalışmaları hızla devam etmektedir. Bu çalışmalardan biri olan Tünektepe Teleferik Projesi, Sarısu bölgesini Konyaaltı’na bağlayan önemli bir projedir. Bu proje sayesinde bu bölgede yapacağınız bir yatırım kısa vadede yüksek kazanç getirecektir.

Bir dünya projesi olarak hayata geçirilmesi hedeflenen Konyaaltı Sahil Projesi'nin büyük bir bölümü tamamlandı. Antalya’nın değerine değer katacak olan bu proje, 2020 yılında yeni bir yaşam alanı sunup cazibe merkezi halini alacaktır.

Bir diğer önemli çalışma olan Boğaçay Projesi, Antalya’nın sahil bölgesinde güçlenmesini sağlayacaktır. Proje kapsamında büyük bir yat limanı ve 40 km uzunluğunda sahil oluşturulacaktır.

Planlama aşamasında olan diğer iki proje, ülkemizi film ve sanat endüstrisinde uluslararası alanda merkez haline getirecek olan Kruvaziyer Liman ve film stüdyosudur. Tüm bu çalışmalar sonucunda şehrin her bir bölgesi gayrimenkul alımı ve yatırımı için vazgeçilmez hale gelecektir.

3. Gayrimenkul Likiditesi

Eğer gayrimenkulünüzün değerini kaybetmeden size kazanç olarak dönüş yapmasını istiyorsanız, Antalya’daki aktif gayrimenkul sektörüne güvenebilirsiniz. Antalya’nın en önemli avantajlarından birisi yalnızca yerli alıcıya değil, dünyanın her yerinden gelen yabancı alıcılar arasında da oldukça popüler olmasıdır.

Antalya’da Gayrimenkul Sahibi Olmak İçin 4 Neden

4. Hayallerinizdeki Yaşam

Finansal avantajlarının yanı sıra, burada gayrimenkul sahibi olmak için şüphesiz en önemli nedenlerden biri, hayallerinizdeki yaşama bir adım daha yaklaşma fırsatıdır.

Golf tutkunuysanız Belek bölgesini, sakin ve huzurlu bir yaşam istiyorsanız Side ve Kemer gibi küçük tatil beldelerini tercih edebilirsiniz. Kalkan, Antalya ve Alanya gibi lokasyonlar lüks tatil isteyenler için vazgeçilmezdir. Muhteşem iklimi, plajları ve sunduğu fırsatlarla Antalya hayallerinizdeki yaşamın kapılarını aralıyor. (Antalya’daki satılık portföyleri görmek için tıklayın.)

Emlak Haberleri26.06.2021
Türkiye'de Yatırım Yapmak İsteyenlerin Bilmesi Gereken Gerçekler
18.06.2021
3 Aşamada Türkiye'de Emlak Satın Alma Yoluyla Yatırım Yapmak
17.06.2021
Türkiye’de Yabancılar İçin Gayrimenkul Satın Alma Süreci
11.06.2021
Türkiye’de Gayrimenkul Yatırımı Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar
10.06.2021
Türkiye'de Gayrimenkul Satın Almak Güvenli mi?
7.06.2021
Yeni Ofisimiz Ankara Çankaya’da Hizmet Veriyor!
3.06.2021
Dövizdeki Artış Yabancıların Satın Alma Gücünü Yükseltti
10.05.2021
Pakistan Uyruklu Yabancılar için Türkiye’de Vatandaşlık Edinmek
TÜM HABERLER
BAŞA
DÖN