Cep +90 532 212 45 90

+90 242 324 54 94

Favorilerim ( 0 )
Favori Emlaklarımı Görüntüle

Hindistan’dan Antalya’ya Charter Uçuşlar Başlıyor

17.09.2019

Hindistan Büyükelçisi Sanjay Bhattcharyy ve Antalya Valisi Münir KaraloğluDünyanın en kalabalık ikinci ülkesi Hindistan ile Antalya arasında bu kış direkt uçuşlar başlıyor. Hindistan Büyükelçisi Sanjay Bhattcharyy, Antalya Valisi Münir Karaloğlu'nu makamında ziyaret etti. Münir Karaoğlu 2019 kış döneminden itibaren, bir Türk tur operatörü ile Antalya - Hindistan arası direkt uçuşların başlatılacağı açıklandı.

Antalya Hindistan Direkt Seferleri

Hintliler genelde ya İstanbul ya da Ortadoğu'da başka bir destinasyon üzerinden Antalya'ya seyahat ediyorlardı. Bu kış ilk defa Hindistan'dan Antalya'ya direkt uçuşlar başlayacak. Bu turizm ilişkilerini çok daha güçlendirecek yeni bir gelişme olacak.

Hindistan'ın büyük bir potansiyel ve dünyanın en kalabalık 2inci ülkesi olduğunu belirten Vali Karaloğlu; "2 ülke arasındaki siyasi ilişkilerin arttığını kaydederek, Hindistan ve Türkiye arasındaki ilişkilerin iyi olması, dünya barışı açısından da çok önemli. Bu güzel ilişkileri politik, ekonomik ve kültürel olarak değerlendirdiğimizde ekonomik ilişkilere tam yansıttığımız söylenemez. İki ülke arasındaki dış ticaret 9 milyar dolar civarında ama bunun büyük çoğunluğu Türkiye'nin Hindistan ithalatına bağlı. Bu rakamı çok daha fazla büyütebiliriz" dedi.

Türkiye'de Hintli Turist Sayısı Artıyor

İki ülke arasındaki ilişkilerin güçlü seyrettiği ve liderlerin çok iyi anlaştığını belirten Büyükelçi SanjayBhattcharyy ise şöyle dedi: "Antalya'yı hem ekonomik hem kültürel temaslar açısından çok önemli buluyorum. Ülkelerimiz arasında turizmin geliştiğini memnuniyetle görüyorum. Geçen sene Türkiye'ye gelen Hintli sayısında yüzde 80 artış var. Bunların büyük kısmı Antalya'yı ziyaret ediyor. 250 bin Hintli turistin bu sene Türkiye'yi ziyaret etmesi bekleniyor. İki ülke arasındaki ticaret hacmi 9 milyar dolar civarında ama bunun büyük çoğunluğu Türkiye'nin Hindistan'a bağlı bir dış ticaret hacmi var" diye konuştu.

Antalya’da Tüm Zamanların Turist Rekoru Kırıldı

Turizm ilişkileri açısından geçen sene bir sıçramanın söz konusu olduğunu vurgulayan Karaloğlu, şunları kaydetti: "Bu sene de Hintli turist sayısında bir artış olduğunu görüyoruz ama bize gelen turist sayısı 250 bin, geride daha 1 milyar 300 milyon Hintli var, biz hepsine talibiz."

Antalya’da Tüm Zamanların Turist Rekoru Kırıldı

Türkiye’ye gelen her üç turistten birini ağırlayan Antalya, 2019'un ilk aylarından bu yana kırılan rekorlara yenisini ekledi. Antalya'ya 6 ayda gelen yabancı turist sayısı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17’lik artış elde etti.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünün Antalya ve Gazipaşa havalimanları verilerine göre, 1 Ocak-22 Ağustos 2019 tarihleri arasında kente gelen turist sayısı 10 milyon 5 bin 323’e ulaştı. En çok turist gelen ülkeler bakımından Rusya ilk, Almanya ikinci sırada yer aldı.

Emlak Haberleri26.06.2021
Türkiye'de Yatırım Yapmak İsteyenlerin Bilmesi Gereken Gerçekler
18.06.2021
3 Aşamada Türkiye'de Emlak Satın Alma Yoluyla Yatırım Yapmak
17.06.2021
Türkiye’de Yabancılar İçin Gayrimenkul Satın Alma Süreci
11.06.2021
Türkiye’de Gayrimenkul Yatırımı Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar
10.06.2021
Türkiye'de Gayrimenkul Satın Almak Güvenli mi?
7.06.2021
Yeni Ofisimiz Ankara Çankaya’da Hizmet Veriyor!
3.06.2021
Dövizdeki Artış Yabancıların Satın Alma Gücünü Yükseltti
10.05.2021
Pakistan Uyruklu Yabancılar için Türkiye’de Vatandaşlık Edinmek
TÜM HABERLER
BAŞA
DÖN