Cep +90 532 212 45 90

+90 242 324 35 30

Favorilerim ( 0 )
Favori Emlaklarımı Görüntüle

Belek’te Golf Turizmi ve Gelişimi

5.11.2019

Belek’te Golf Turizmi ve Gelişimi

Son yılların en büyük gözdelerinden birisi de Belek’teki golf turizmi. Dünyadan ve ülkemizden çok sayıda kişi, golf oynamak veya izlemek amacıyla Belek’i ziyaret ediyor. Peki Belek’i bu kadar cazip kılan özellikler nelerdir? Bunun için turizmin Belek’teki gelişiminden kısaca bahsetmek gerekir.

Belek’teki Golf Turizminin Kısa bir Tarihi

80’li ve 90’lı yıllara kadar Belek’ten yalnızca bir kasaba veya gezginlerin uğrak yeri olduğundan bahsedebilirdik. Ancak 1984’te dönemin hükümetinin çıkardığı kararname ve 1996’dan sonra Belek’te turizme yönelik yapılaşmalar ile yapılmaya başlanan golf sahaları, Belek’i günümüze doğru hızla taşıdı ve turizmde yeni bir sayfa açtı: Golf turizmi.

Golf Turizmi

Antalya’nın çoğu yerinde turizm deniz, kum ve güneşe bağlı olarak gelişirken, Belek’te turizmin gelişmesinde daha çok golf sahalarının fazlalığı ve Belek’in golf için elverişli bir yer olduğunu belirtmek gerekir.

- Golf sporları ve turizmi için yapılan çalışmalar: Geçtiğimiz yıl itibariyle Belek’te 26 golf sahası bulunmaktadır. 2012’de yapılan Dünya Şampiyonası başta olmak üzere 2001’den bu yana çeşitli turnuvalara ev sahipliği yapılmaktadır. Tiger Woods, Barrack Obama gibi gerek golf gerekse golf dışından birçok insan golf oynamak için Belek’i tercih etmiştir. Gelenler de konaklama imkanlarını kullanmalarına göre kendi içinde turistik ve yerleşik olarak ayrılmaktadır.

Belek’te Golf Turizmi ve Gelişimi

Belek’te Konaklama İmkanları

Belek’te başta oteller olmak üzere çeşitli konaklama olanakları mevcut. Büyük çoğunluğunun sahili olan bu otellerin fiyatları, sahip oldukları yıldızlara göre değişebilmektedir. Yine de Belek’teki otellerin çoğunluğunun yüksek kalitede olduğunu söyleyebilmek mümkündür.

Oteller dışında, özellikle de yerleşmek ya da ev almak isteyenler için Belek’te son yıllarda çok sayıda site, apartman ve villa bulunmaktadır. Belek’te oldukça uygun fiyatlarda, geniş ve rahat evler bulunmaktadır. Ayrıca, yeşillikler içinde, hava alan bir konumda, sıcak bir coğrafyada olması ve çok uzak yürüme mesafeleri olmaması nedeniyle de Belek’te yaşamak oldukça kolaydır.

Belek’te Günlük ve Sosyal Yaşam

- Plajlar: Belek’te yapılabilecek en iyi aktivitelerden birisi sahilde güneşlenmek ve denize girmektir. Sahilin kumdan oluşması ve denizin berraklığı bu durumu daha da pekiştiriyor. Dilerseniz halk plajından, dilerseniz de kaldığınız otellerden sahile gidebilirsiniz.

- Ulaşım ve aktif saatler: Belek’e ulaşmak için özel arabanız yoksa, Antalya merkezinden veya havaalanından kalkan servislere ya da taksiye binmeniz gerekmektedir. Belek içinde de arabası olmayanlar için akşam 22.00’ye kadar hizmet veren minibüslerin yanında, 24 saat hizmet veren taksiler de bulunmaktadır.

- Diğer aktiviteler: Golf ve denizin dışında özellikle yaz aylarında Belek’te çok sayıda etkinliğin yapıldığını söyleyebiliriz. Festivaller, fuarlar, gece eğlenceleri, konserler ve daha birçok alanda etkinlikler yapılmaktadır. Yalnızca Belek içinde değil, çevresinde de Aspendos ve Perge gibi çeşitli tarihi alanlar mevcuttur. Bunların da yanında Belek, 2015 yılında Türkiye’nin de aralarında bulunduğu, Dünyanın en güçlü 20 ekonomisinin toplandığı G-20 Zirvesi’ne de ev sahipliğinde bulunmuştur.

- Yeme-içme: Otellerde kalmayanlar veya kalıp da dışarıdan yemek isteyenler için, Belek’te gerek büyük gerekse yerel işletmelerin yeme-içme yerleri mevcuttur. Bunun dışında marketlerden de alışveriş yaparak ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Belek geçmişte de olduğu gibi, bugün de cazibe merkezi olmayı sürdürmektedir. Kültürel ve sanatsal aktivitelerin, otellerin, denizin, doğal güzelliklerin, golf sahalarının bol olması Belek’in cazibe merkezi olma özelliğini güçlendirmektedir.

Belek’te satılık evler konusunda daha fazla bilgi almak isterseniz sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Daha Fazla Bilgi

- Antalya’nın En Lüks Otelleri: Türkiye’de turizmin başkenti denildiği zaman akla ilk gelen şehir Antalya’da bulunan en lüks oteller.

- Yabancı Misafirlere Antalya’da Yaşamayı Sevdiren 10 Neden: Deniz kenarındaki güzel tatil yerleri ile çekici bir şehir olan Antalya’yı turistlere çekici kılan 10 neden.

Emlak Haberleri1.1.2020
Bina Alım, Satım ve Kiralamada Enerji Kimlik Belgesi Dönemi
14.12.2019
Profesyonel Gayrimenkul Danışmanı ile Çalışmanın Avantajları
20.11.2019
Türkiye’de Sağlık Turizmi
8.11.2019
Her Zaman Revaçta Olan Türkiye Emlak Piyasası
30.10.2019
Bursa Homes Kuruldu!
12.10.2019
Meksika'dan Antalya'ya Uzanan Aşk Hikayesi
6.10.2019
56. Antalya Altın Portakal Film Festivali 26 Ekim’de Başlıyor
1.10.2019
TEKCE Akademi İlk Eğitim Programını Gerçekleştirdi!
TÜM HABERLER
BAŞA
DÖN