Cep +90 532 212 45 90

+90 242 324 54 94

Favorilerim ( 0 )
Favori Emlaklarımı Görüntüle

Covid-19 ve Türkiye Emlak Piyasası Üzerindeki Etkileri

21.3.2020

Covid-19 ve Türkiye Emlak Piyasası Üzerindeki EtkileriTürkiye, nüfusu 50 milyondan fazla olan ülkeler arasında Coronavirüs (Covid-19) ile mücadele sıralamasında oldukça başarılı olsa da tüm dünyada olduğu gibi Türkiye emlak piyasası üzerinde de virüsün önemli etkileri olduğu aşikâr.

Son yıllarda yabancıların talebinin arttığı Türkiye emlak pazarında Coronavirüs belirsizliğe yol açtı. Bunun en önemli sebeplerinden biri de zamanında konulan seyahat yasağı oldu. Dünya genelinde hızla yayılan salgında Türkiye en hızlı önlem alan ülkelerden birisiydi. Çünkü Türk Hava Yolları dünya üzerinde en fazla noktaya uçan havayolu unvanını taşımaktadır. Türkiye, aldığı erken ve sert tedbirler ile birçok ülkeden ulaşımı engelledi. Bu durum diğer ülkelere kıyasla virüsün yayılmasını yavaşlatmasına karşın emlak piyasası üzerinde baskı oluşturdu.

Türkiye’nin yabancıya konut satışında lider emlak şirketi Antalya Homes Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Tekçe yatırımcılar ve bireysel alıcılar açısından konunun aynı zamanda bir fırsat olarak da değerlendirebileceğini ifade etti.

Her Bir Kriz Aynı Zamanda Bir Fırsattır

Bayram Tekçe açıklamasında şunları belirtti: "Talebin aniden daralması sebebi ile likidite ihtiyacı olan inşaat şirketleri üzerinde oluşan satış baskısı, ciddi bir fiyat indirimi baskısına da yol açıyor. Bu durum, alıcıların pazarlık olasılığını artırırken elinde likiditesi yüksek olan yatırımcılar için bir şans doğuruyor. Özellikle nakit sıkışıklığına giren turizm ve hizmet sektöründe faaliyet gösteren firmaların gayrimenkullerini nakde dönüştürme ihtiyacı piyasada olağan dışı fırsatlar yaratıyor."

Kepez’de Akıllı Ev Teknolojisine Sahip Kaliteli DairelerTürkiye emlak piyasasında likidite ihtiyacı olan inşaat şirketleri ve satıcılardan ciddi kampanya örnekleri görüyoruz.

Örneğin, 170 m² kullanım alanına sahip olan 18% indirimli 3+1 daire, virüsten büyük ölçüde etkilenen bir turizm şirketine aittir. Mülk sahibi personellerinin maaşlarını ödeyebilmek için acil nakite ihtiyaç duymaktadır. Bunun sonucu olarak, 850.000 TL'lik daire 700.000 TL seviyesine gelmiş olup bu fiyatla güzel bir avantaj yaratmaktadır. Aynı projedeki 2+1 daireler ise 665.000 TL'den başlamaktadır. Krizi fırsata çevirip, 2+1 daire fiyatına 3+1 daire satın alabilirsiniz.

Bu ve benzeri kampanyalı emlaklar Antalya Homes websitesinde güncellenerek paylaşılmaktadır.

Seyahat Yasakları Varken Nasıl Gayrimenkul Alabilirim?

TelePropertyAntalya Homes, TeleProperty uygulaması ile uzaktan gayrimenkul satın alımında fark yaratmaktadır. Bu uygulama ile fiziken Türkiye’ye gelme zorunluluğu olmadan, telefon ile emlak alım satımı kolaylıkla yapılabilmektedir. Konuyla ilgili detayları TeleProperty sayfasından inceleyebilirsiniz.

Antalya Homes, 20’den fazla dilde hizmet veren profesyonel ekibi ve Türkiye genelinde faaliyet gösteren 7 ofisi ile sektörde 16 yıllık deneyim sunmaktadır. Bu süreçte ‘Sıfır Hata’ politikası ile 84 ülkeden binlerce kişinin gayrimenkul sahibi olmasında aracılık yapan Antalya Homes, TeleProperty ile müşterilerinin evlerinden çıkmasına gerek kalmadan Türkiye’de gayrimenkul sahibi olmalarını sağlamaktadır. Türkiye’ye geldiğinizde, anahtarlarınız elinizde!

Emlak Haberleri21.8.2020
Gelenekselden Çağdaş Mimariye: Türkiye’de Ev Tipleri
11.8.2020
Explore Turkish Realty Dergisinin İlk Sayısı Yayınlandı!
5.8.2020
Almanya Türkiye'ye Uyguladığı Seyahat Yasağını Kaldırdı
27.7.2020
Akdeniz'de Tatil Evi Satın Alabileceğiniz En İyi Bölgeler
16.7.2020
Türkiye'de Konut Almak için Doğru Zaman
14.7.2020
COVID-19 Sonrası Emlak Piyasasında Yeni Dönem
4.7.2020
Yurt İçi ve Yurt Dışında Araba ile Seyahat
26.6.2020
Antalya Homes Emlak AŞ'den Tekçe Overseas Gayrimenkul AŞ'ye
TÜM HABERLER
BAŞA
DÖN