0 242 324 35 30

Favorilerim ( 0 )
Favori Emlaklarımı Görüntüle

Filistinliler Seyahat Belgesi ile Konut Alabilecekler

11.3.2019

Filistinliler Seyahat Belgesi ile Konut Alabilecekler

Filistinlilerin Türkiye’de gayrimenkul satın alımı için Türk makamlarınca tanınan geçerli kimlikleri bulunmamaktaydı. Bu nedenle Türkiye’de konut almaları mümkün değildi. 06.03.2019 tarihinde ilgili genelgede yapılan düzenleme ile Filistinlilerin seyahat belgeleri ile Türkiye’de gayrimenkul satın almalarına olanak sağlandı.

Mevcut durumda, Türkiye’de gayrimenkul satın alabilmek için geçerli bir ülkenin pasaportuna sahip olmak gerekmektedir. Seyahat belgeleri ile Türkiye’ye gelebilen kişilerin ise ancak vatansız belgesi çıkarması sonucu konut alması mümkün olmaktadır.

Bu durum Türkiye’de ev sahibi olmak isteyen birçok Filistinli için de geçerliydi. Bugüne kadar binlerce kişiyi Türkiye’de ev sahibi yapan Antalya Homes Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Tekçe birçok Filistinlinin seyahat belgesi ile konut almak için başvurmalarına karşın tapu almalarının mümkün olmadığını ve bu konunun düzeltilmesi için harekete geçtiklerini belirtti. “Filistinliler’in Türkiye’de konut alabilmelerinin önündeki tek engelin seyahat belgelerinin geçerli belge sayılmaması olduğunu tespit ettiklerini” belirten Bayram Tekçe, bu konuda inisiyatif alarak ilgili makamlarla konunun çözümü ile ilgili önerilerini ilettiklerini paylaştı. Bayram Tekçe’nin, bu bağlamda Ekonomi Bakanlığı ve İstanbul Valiliği Göç İşleri yetkilileri ile başlattığı görüşmeler sonucunda 16.09.2013 yılına ait genelge 06.03.2019 tarihinde yeniden düzenlendi. Durumu göz önünde bulunduran yetkililer sadece Filistinliler için genelgede bir istisna yaparak seyahat belgesi ile emlak satın alma engellerini ortadan kaldırdı. Bu düzenleme ile birlikte Filistinlilere konut satışı mümkün kılındı.

Türkiye’de konut sahibi olan yabancılar gerekli belgeleri sunarak oturum izni de alabilmektedirler. En az 250.000 USD konut alımı ile de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı edinme imkânı kazanmaktadırlar.

Türkiye konut pazarı yabancı yatırımcıların en çok talep gösterdikleri önemli pazarlardan biri olmaya başlamıştır. Türkiye’de yabancıya konut satışının iyileştirilmesinde etkin rol oynayan, sorunları tespit ederek, bunlarla ilgili çözümleri yetkililer ile birlikte üreten Antalya Homes, gayrimenkul sektörünün sağlıklı gelişiminde öncü rol üstlenmeye devam edecektir. Türkiye’de Antalya Homes, İstanbul Homes ve Trabzon Homes markaları ile faaliyet gösteren şirketimiz, Filistinlilerin takdirini kazanacağına inanmaktadır. Tüm Filistinlileri gayrimenkul yatırımları için Türkiye’ye davet ediyoruz.

Emlak Haberleri11.3.2019
Filistinliler Seyahat Belgesi ile Konut Alabilecekler
1.3.2019
Antalya’dan 13 Farklı Ülkeye Direkt Uçuşlar Başlıyor
22.2.2019
Yabancıya Konut Satışında Değerleme Raporu Zorunluluğu
21.2.2019
Türkiye’de Yabancıya Konut Satışı Rekor Rakamlara Ulaştı
16.2.2019
Alanya'da Rus Asıllı Bağımsız Belediye Başkan Adayı
31.1.2019
Bayram Tekçe, KONUTDER ve İstanbul Valisi ile Bir Araya Geldi
15.1.2019
Gayrimenkul Yatırımı Yapmak İsteyenlere Öneriler
12.12.2018
İnşaat Halinde veya Projeden Mülk Satın Alana Vatandaşlık Verilecek
TÜM HABERLER
BAŞA
DÖN
Bizimle Çalışmak İster misiniz?