Cep +90 532 212 45 90

+90 242 324 54 94

Favorilerim ( 0 )
Favori Emlaklarımı Görüntüle

Her Zaman Revaçta Olan Türkiye Emlak Piyasası

8.11.2019

Türkiye, İstanbul

Hiç şüphesiz ki Türkiye konut yatırımında önemli ülkelerden biri olmayı hala sürdürüyor. Durum böyle olunca, ekonomistler emlak sektörümüzdeki bu yoğun talebin yerli yatırımcılar mı yoksa yabancı yatırımcılardan mı kaynaklandığını araştırmaya başladılar. Piyasadaki yatırımcı profilleri incelendiği zaman ise her iki yatırımcı grubunun da kelimenin tam anlamıyla birbiriyle yarış halinde olduğu ortaya çıktı.

Konut Satışında En Gözde Olan Şehirler: İstanbul, Antalya, Ankara, Bursa ve Trabzon

Elde edilen son verilere göre, Türkiye’deki gayrimenkul satışında üst sıralara yerleşen ilk beş şehir İstanbul, Antalya, Ankara, Bursa ve Trabzon’dur. Bu şehirler doğal güzellikleri ve yüksek yaşam standartları ile daha çok Yemen, Suudi Arabistan ve Katar gibi Orta Doğu ülkelerinden gelen yabancı yatırımcıları cezbetmektedir.

Öte yandan, Rus ve Avrupalı yatırımcılar da Türkiye emlak pazarında istikrarlı bir gayrimenkul talebi göstermektedir. Yabancı yatırımcılar arasında durum böyleyken yerli müşteriler de sahip oldukları gayrimenkullere ek olarak özellikle yaz sezonu için Antalya merkez ve ilçelerinde gayrimenkul arayışındadırlar.

Yatırımcılar Türkiye Emlak Sektöründe İsteklerine Kolayca Erişebiliyorlar

Genel beklentilere bakıldığı zaman, yerli ve yabancı yatırımcılar kalite güvencesi ve en iyi fiyatla gayrimenkul sahibi olma konusunda hemfikirlerdir. Gerekli olan bütün evrak işlerinin halledilmesi ise diğer arzularıdır. Özellikle Türk yatırımcıların dikkat ettikleri hususlar daha çok konut özellikleri ile ilgili olmaktadır. Yapı denetim bitiş tarihleri, inşaat ruhsatının olup olmaması ya da hangi inşaat müteahhitleriyle çalışıldığı gibi teknik süreçlere dikkat etmektedirler. Konut çevresinde bulunan sosyal olanaklara önem veren Türk yatırımcılar, eğitim ve sağlık kurumlarının da konutlarının yakın çevresinde olmasını istemektedir.

Diğer tarafta, yabancı yatırımcılar konut özelliklerinden daha çok yeni yasayla hayata geçen, en az 250.000 USD değeri olan gayrimenkul ile Türk vatandaşlığı kazanma hakkı üzerinde durmaktadır. Özellikle kendi ülkelerindeki ekonomik istikrarsızlık ve iç çatışmalarla karşı karşıya kalan yabancı yatırımcılar, Türk vatandaşlığı kazanmak için konut yatırımı yaparak kalıcı olarak yerleşme derdinde olmaktadır.

Güvenilir Bir Emlak Firması ile Gayrimenkul Alımı Yapın

Bir diğer önemli konu ise gayrimenkul alımını güvenilir bir emlak firması eşliğinde gerçekleştirmenizdir. Öte yandan çok ciddi mülk sahtekarlıklarıyla karşılamanız kaçınılmaz olacaktır. Örneğin, kazançlı bir yatırım yapmak isterken emlak sahtekarları size ipotekli ya da kalite açısından yetersiz konut satışı gerçekleştirebilir. Bu gibi üzücü durumlardan sadece deneyimli ve güvenilir bir emlak firması ile kaçınabilirsiniz.

Antalya Homes ailesi olarak siz değerli müşterilerimize 2004’den beri güvenli mülk alışverişinde hizmet veriyoruz. Bizimle çalıştığınız süre boyunca tek derdiniz, evinizin hangi köşesinde İnstagram fotoğrafı çekineceğiniz konusunda kararsız kalmanız olacaktır.

Daha Fazla Bilgi

• Türkiye’de Konut Alınabilecek En İyi Yerler: Sizin için Türkiye emlak piyasasındaki dış pazarın dikkatini çeken popüler yerleri inceledik.

• Türkiye’de Konut Yatırımı Yapmak İçin En İyi 10 Neden: Kafanızdaki tüm soru işaretlerini yok etmek adına sizin için Türkiye emlak piyasasını inceledik.

• Antalya'da Gayrimenkul Sahibi Olmak İçin 4 Neden: Bu ikna edici nedenleri inceledikten sonra Antalya’da gayrimenkul almaya hazır olun.

Emlak Haberleri19.09.2020
Kripto Para ile Tek Tıkla ve Güvenle Gayrimenkul Almak Mümkün
21.08.2020
Gelenekselden Çağdaş Mimariye: Türkiye’de Ev Tipleri
11.08.2020
Explore Turkish Realty Dergisinin İlk Sayısı Yayınlandı!
5.08.2020
Almanya Türkiye'ye Uyguladığı Seyahat Yasağını Kaldırdı
27.07.2020
Akdeniz'de Tatil Evi Satın Alabileceğiniz En İyi Bölgeler
16.07.2020
Türkiye'de Konut Almak için Doğru Zaman
14.07.2020
COVID-19 Sonrası Emlak Piyasasında Yeni Dönem
4.07.2020
Yurt İçi ve Yurt Dışında Araba ile Seyahat
TÜM HABERLER
BAŞA
DÖN