Cep +90 532 212 45 90

+90 242 324 54 94

Favorilerim ( 0 )
Favori Emlaklarımı Görüntüle

İstanbul’da Mülk Edinme Rehberi 6 Dilde Yayınlandı

28.12.2020


GİGDER Ortaklığında İstanbul'da Mülk Edinme Rehberi Yayınlandıİstanbul Ticaret Odası
nın (İTO) gerçekleştirdiği çevrim içi toplantıda GİGDER’in (Gayrimenkul Yurt Dışı Tanıtım Derneği) katkılarıyla yayınlanan İstanbul’da Mülk Edinme Rehberi tanıtıldı. İstanbul’da gayrimenkul satın alımı ve yatırım fırsatları hakkında detaylı bilgi içeren kitapçık; İngilizce, Arapça, Fransızca, Çince, Rusça ve Farsça olarak 6 dilde yayınlandı.

“Türkiye’de Gayrimenkul Sahibi Olmak ve Yatırım Aşamaları”, “Yatırım Fırsatları Sunan Sektörler ve Büyük Projeler”, “Uluslararası Bankacılık İşlemleri”, “Verilerle Türkiye”, "Yatırım yoluyla Türk Vatandaşlığı", “Türkiye’de Yatırım ve Proje Fırsatları”  başlıkları altında, emlak satın alma hakkında detaylı bilgiler veren rehber kitapçık, potansiyel alıcı ve yatırımcıların tüm sorularına cevap vermeyi amaçlamaktadır.

Tekçe Overseas A.Ş’nin kurucusu ve GİGDER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak kitapçığın hazırlanmasında önemli katkıları bulunan Bayram Tekçe şu açıklamalarda bulundu; “Gayrimenkul sektöründe merkezi rol oynayan bir ekip olarak bu kitapta sektöre dair bilgilerimizi ortaya koyduğumuzu ve yurt dışı yatırımcılarının önünü açan bir sonuç elde ettiğimizi söylemekten gurur duyuyoruz.”

Pandemi Dönemine Rağmen Gayrimenkul Satışları Artmaya Devam Ediyor

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, İTO (İstanbul Ticaret Odası) Başkanı Şakib Avdagiç, ve GİGDER Başkanı Ömer Faruk Akbal’ın sunumu ile rehber kitapçığın İstanbul hakkında yabancı yatırımcılara sağlayacağı faydalar üzerinde duruldu. Mücahit Demirtaş, rehberin sağlayacağı faydaların yabancı alıcılar kadar yerli yatırımcılar için de geçerli olduğunu olduğunu belirterek, kârlı yatırım fırsatları ve Türk vatandaşlığı gibi devletin sağladığı teşvikler sayesinde, pandemi döneminde bile Türkiye’de emlak satışlarının artmaya devam ettiğinin üzerini çizdi.

GİGDER Başkanı Ömer Faruk Akbal da Türkiye gayrimenkul sektöründeki yüksek yatırım potansiyelinin ve sektördeki gelişmelerin Türkiye’nin itibarını arttırdığını belirterek; “Bugün, Türkiye'de uluslararası yatırımcılara satılan her 100 gayrimenkulden yaklaşık 20'si üyelerimiz tarafından gerçekleştirilirken, gelecek 10 yılın yol planını çiziyoruz. Doğru ve etkin bir tanıtımla, dünyada 400 milyar dolarlık değere ulaşan uluslararası gayrimenkul yatırım pazarında Türkiye'nin ilk 5 pazar arasına girmesini hedefliyoruz." diyerek gelecek için hedeflerini belirtti.

Gerçekleştirilen cevrim içi toplantıyla İstanbul'da Mülk Edinme Rehberi Yayınlandı.

Emlak Haberleri18.06.2021
3 Aşamada Türkiye'de Emlak Satın Alma Yoluyla Yatırım Yapmak
17.06.2021
Türkiye’de Yabancılar İçin Gayrimenkul Satın Alma Süreci
11.06.2021
Türkiye’de Gayrimenkul Yatırımı Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar
10.06.2021
Türkiye'de Gayrimenkul Satın Almak Güvenli mi?
7.06.2021
Yeni Ofisimiz Ankara Çankaya’da Hizmet Veriyor!
3.06.2021
Dövizdeki Artış Yabancıların Satın Alma Gücünü Yükseltti
10.05.2021
Pakistan Uyruklu Yabancılar için Türkiye’de Vatandaşlık Edinmek
8.05.2021
Hintliler İçin Türk Vatandaşlığı Almanın Yolları
TÜM HABERLER
BAŞA
DÖN