Cep +90 532 212 45 90

+90 242 324 54 94

Favorilerim ( 0 )
Favori Emlaklarımı Görüntüle

Kalkan Emlak | Kalkan'da Satılık Emlak

Antalya Homes'tan Kalkan'da Satılık Emlaklar

Kalkan, Akdeniz kıyısında bulunan bir kasabadır ve Antalya'nın önemli turistik yerlerinden biridir. Birçok tarihi yer (Tlos ve Kekova gibi) ve çok güzel plajlara (Patara ve Kaputaş gibi) sahiptir. 2 uluslararası havaalanı bu bölgede bulunmaktadır. Bunlardan biri Dalaman havaalanı 1,5 saatlik mesafede ve ikincisi ise Antalya'dadır.

Kaş, Antalya-Kalkan yolu üzerinde küçük bir Akdeniz kasabasıdır. Bu balıkçı şehrinin karşısında Yunan Adası Meis vardır. Pazar günleri her iki taraftan feribot vardır.

Kalkan küçük bir balıkçı kasabasıdır ve Kaş-Fethiye arasında güvenli bir limandır; lüks Kalkan vilları ve Kalkan apartmanları Antalya'daki gayrimenkuller ve Türkiye'deki gayrimenkuller arasında beyaz badanalı evlerle ünlüdür. Kalkan'da yılda ortalamala 300 gün güneşli geçer. Harika plajlarında güneşin keyfini çıkarabilirsiniz.

Kalkan çevresinde tek liman olarak 1970'lere kadar önemli bir liman kentiydi. Burası Fethiye yolunun yapımından sonra gerilese de bölgede turizm sektörünün ortaya çıkmasından sonra yeniden canlandı.

Antalya Homes tarafından satılan Kalkan portföyleri

Kalkan idari olarak Antalya ilinin bir parçası olsa da, ekonomik ve ulaşım imkanlarıyla Fethiye'ye daha yakındır.

İngiliz gazetesi "The Independent" 2007 yılının en iyi turizm merkezleri arasında Kalkan'ı gösterdi. Gazete özellikle romantik bir tatil için ve Avrupa'da kendi ülkelerinden uzakta tatil yapmak istemeyenlere Kalkan'ı önerdi.

Bir 2012 araştırmasına göre 2011 yılında Kalkan'ı ziyaret edenlerin %96' sı Birleşik Krallık vatandaşı idi. Dağılımı şöyledir: İngiltere (%82), İskoçya (%9), Galler (%3), İrlanda (%2).

Gayrimenkul sektöründe bir kaç yılda patlama yaşanacak ve emlak fiyatları artacaktır.

Antalya'nın küçük bir kasabası olan Kalkan'da satılık emlak fiyatlarının artacağı beklenmektedir. Bu durum ülke dışındaki yatrımcıları etkilemiştir. Türkiye'deki gayrimenkul fiyatlarının Avrupa'nın birçok bölgesine göre ucuz olması, Euro kullanan ülkeler için yatırımı daha cazip hale getiriyor. Bu durum kendi ev veya villalarına sahip olmak ve kaliteli, huzurlu bir hayat geçirmek isteyenler için önemlidir. Yatırımcılar kira getirisi ve yatırımlarından kazanç sağlamak için Kalkan'a yatırım yapıyorlar. Geniş kıyı çizgisi çok turist çekiyor ve buda emlaklarının kiralanması için bir avantajdır.

Türkiye zengin geleneği ve büyük bir geçmişi olan bir ülkedir. Bu inanılmaz ülkenin kültürü ve tarihi geçmişi dünyanın her yerinden insanları buraya çeker. Modern ülkenin huzurlu ortamı turistler arasında popülerdir. Açıkcası, bu ülkede turistler batı ve doğunun sentezini görürler. Zengin tarihli toprakları, gelenekleri ve ucuz emlak piyasası yerli ve yabancı bir çok yatırımcıyı buraya çekmiştir. Euro para birimini kullanan ve güçlü ekonomileri olan ülke insanlarının buradan emlak almalarının temel nedeni bu ülkeyi sevmeleridir. Kalkan emlakları kesinlikle, tatilin rüya gibi olduğu yerlerdir. Gayrimenkul yatırımı akıllıca olacaktır çünkü, gelecekte gayrimenkul fiyatlarının artması bekleniyor. Yurt dışı yatırımcıların ev, bina yatırımları artmış ve bu alanda yeni projeler geliştirmeye odaklanılmıştır. Hükümet yurt dışı yatırımciları ülkeye çekmek için adımlar atmaktadır.

Ülkemiz gayrimenkul yatırımlarını arttırmak ve turizmi arttırmak için çalışmaktadır. Havayollarının hizmetlerinin geliştirilmesi Kalkan'da mülk satın almak isteyenler için önemli bir sebeptir. Türkiye'de ev ve emlak satın almak için yatırımcıları çeken diğer önemli nedenler; hava durumunun Avrupa'nın çoğu bölgesine göre daha sıcak olması, huzurlu ortamı, modern alyapısı, mükemmel konumu, ucuz yaşam imkanlarıdır. Kalkan'dan ev ve daire almak emekli insanlar içinde çok caziptir. Londra ve Paris ile karşılaştırıldığında mülkiyet maliyeti daha azdır.

Uluslararası yatırımcıların yatırımlarının artması yerli halkın evlerinin ve dairelerinin satışına ilgi göstermesine sebep olmuştur. Kalkan emlak piyasasına Arap, Alman, Rus, Amerikalı yatırımcıların ilgisi büyük olmuştur. Emlak analizlerine göre Türkiye Orta Doğudaki yatırımcılar için cennet haline gelmiştir. Türkiye yatırımcıları çekmek için kampanya başlatmıştır ve bu yatırımlar insanların yaşam tarzlarını etkileyecektir. Gayrimenkul fiyatlarının artmasının beklenmesi yatırımcıları heycanlandırıyor.


Taksitle Satılan EmlaklarYENİ!Hepsi(0)12Ay(0)24Ay(0)36Ay(0)48Ay(0)60Ay(0)( %0 faiz )

Emlak TipiHepsi(42)Daire(2)Villa(40)Arsa(0)İşyeri(0)

OdaHepsi42Stüdyo(0)1+1(0)2+1(1)3+1(4)4+1(17)5+1(17)6+(5)

Fiyat AralığıHepsi(42)2.000.000+ TL(42)

Sadece Deniz Manzaralılar

Şehir, BölgeHEPSİ KALKAN(42)MERKEZ(42)

BAŞA
DÖN