Cep +90 532 212 45 90

+90 242 324 35 30

Favorilerim ( 0 )
Favori Emlaklarımı Görüntüle

Kalkan’da Ev Satın Almak İçin Cezbedici Nedenler

12.11.2018

Akdeniz bölgesinin en özel noktası olan Kalkan, her geçen gün gelişmeye devam etmekte ve önemli bir tatil noktası haline gelmektedir. Dünyanın her yerinden gelen yatırımcı ve alıcılar, hem al-sat yapmak hem de uzun süreli bir yaşam için bu bölgeyi tercih etmektedir. Gayrimenkul yatırımı ve alımı için oldukça popüler bir destinasyon haline gelen Kalkan, lüks yaşam standartları ve uygun fiyatları ile son yılların en prestjli bölgesi haline geldi. Bozulmamış doğası, kesintisiz deniz manzarasına sahip evleri, mavi bayraklı kumlu plajları ve yumuşak iklimi ile Kalkan, huzurlu ve lüks bir yaşamın kapısını aralıyor.

Yabancı alıcılar bütçelerine göre, Ege kıyılarındaki Altınkum ve Fethiye gibi bölgeleri tercih ederken Kalkan, lüks yaşam tarzını yaşamak isteyen alıcıları cezbetmektedir. Özellikle Türkiye’de oturum iznine sahip İngilizler arasında çok popülerdir.

Kuşkusuz, lüks gayrimenkul sektöründe en önde Bodrum’da yer alan köşkler ve İstanbul’un prestijli bölgeleri bulunmaktadır. Peki, lüks ev sahibi olmak isteyen alıcılar ve yatırımcılar neden Kalkan bölgesini tercih ediyor? Gelin sebeplerini birlikte inceleyelim:

Kalkan'da muhteşem deniz manzarası ve sonsuzluk havuzu

1: Nefes Kesen Deniz Manzarasına Sahip Havuzlar

Kalkan, çanak şeklinde bir coğrafi yapıya sahip olduğu için burada yer alan evler yamaçlardan üst noktalara doğru uzanmaktadır. Bu coğrafi avantaj sayesinde Kalkan'daki evler muhteşem deniz manzarası ve doğayla çevrilidir. Nefes kesen deniz manzarası bu bölgenin en önemli özelliğidir.

Bir diğer önemli özellik ise, Kalkan’da birçok ev nefes kesen deniz manzarasına sahip havuzlara sahiptir. Kalkan’ın muhteşem manzarasına sahip havuzları, al-sat yapmak isteyen yatırımcılar ve alıcılar için önemli bir yer tutmaktadır.

Kalkan'da muhteşem deniz manzarası ve sonsuzluk havuzu

2: Ferah Yaşam Alanları

Kalkan, açık havada yapılabilecek tüm sosyal aktiviteler için vazgeçilmez bir noktadır. Geniş teraslı evleri, muhteşem deniz manzarası ve iklimi ile dikkat çekmektedir.

Önceden ülkemizde ev tasarımları pratik ve ucuzluk üzerinden şekilleniyordu. Bugünün mimami tasarımları arasında ilk sıradaki trend ise ferah yaşam alanlarıdır. Birçok evin genişliği 70 ila 110 metrekare arasında değişirken Kalkan’da yer alan lüks villalar ve evler, 300 metrekare ve fazladan oda seçeneği sunmaktadır.

Kalkan'da En Çok Tercih Edilen Bölgeler

Kalkan’ın doğu yakasında yer alan Kışla ve Kömürlük gibi bölgelerde 1.000.000 GBP yüksek fiyatlı ev ve villalar bulunmaktadır. Merkezi noktada bulunmasalarda yaklaşık 30 dakikalık yürüme mesafesiyle şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Eğer bütçeniz bu kadar yüksek değilse, batı yakasında yer alan Kalamar Koyu, Ortaalan ve Kızıltaş gibi bölgelerde 300.000 €’dan daha düşük fiyatlara sahip muhteşem evler bulabilirsiniz.

Kalkan’da ev satın almayı düşünüyorsanız, satış danışmanlarımız sorularınızı yanıtlayabilir ve sizi portföy sunumuna çıkarabilir. Kalkan’da satılık modern villa ve daireleri görmek için bizimle iletişime geçebilir veya portföylerimize buradan ulaşabilirsiniz.

Emlak Haberleri21.3.2020
Covid-19 ve Türkiye Emlak Piyasası Üzerindeki Etkileri
3.2.2020
2019 Yılı Türkiye Gayrimenkul Satış Raporu
28.1.2020
Gayrimenkul Yurt Dışı Tanıtım Derneği Kuruldu
1.1.2020
Bina Alım, Satım ve Kiralamada Enerji Kimlik Belgesi Dönemi
14.12.2019
Profesyonel Gayrimenkul Danışmanı ile Çalışmanın Avantajları
20.11.2019
Türkiye’de Sağlık Turizmi
8.11.2019
Her Zaman Revaçta Olan Türkiye Emlak Piyasası
30.10.2019
Bursa Homes Kuruldu!
TÜM HABERLER
BAŞA
DÖN
We keep working at home!