Cep +90 532 212 45 90

+90 242 324 54 94

Favorilerim ( 0 )
Favori Emlaklarımı Görüntüle

Rekor Seviyedeki Bitcoin Emlak Satışlarını Arttırdı

4.02.2021

Kripto para birimleri rekor fiyatlara çıkarken, yatırımcılar kâr realizasyonunun temel belirleyicisinin emlak sektörü olduğunu belirtti. Tekçe Overseas Gayrimenkul A.Ş.’nin kurucusu Bayram Tekçe, geçtiğimiz 2 ayda 50'den fazla konut satışını kripto para birimleriyle gerçekleştirdiklerini belirtti.

Bitcoin ile ÖdeyinBitcoin’in pozitif yönde kazandığı ivme ile birlikte uluslararası yatırımcılar, dijital dünyada artan paranın değeri kullanabilecekleri yeni fırsatlar aramaya başladır. Bu alandaki en önemli yatırım alanlarından biri de emlak sektörü olarak dikkat çekiyor.

Piyasadaki gelişmeleri değerlendiren Tekçe Overseas Gayrimenkul A.Ş.’nin kurucusu Bayram Tekçe şunları söyledi: “PropTech alanında öncü olma hedefimiz doğrultusunda, kripto para birimleri ile ödeme her zaman gündemimizdeydi. Bitcoin değerlerinin rekor seviyeye yükselmesiyle birlikte, yatırımcılara güvenilir ve kolay bir ödeme yöntemi yöntemi sunuyoruz ve bu alanda ciddi bir talep artışıyla karşı karşıyayız.”

Emlak Satışları Yükseldi

Son 2 ayda 50’den fazla gayrimenkul satışı gerçekleştirdik

Bayram Tekçe, dijital para birimlerinin rekor artışı sayesinde son 2 ayda elliden fazla gayrimenkulün satışını Bitcoin ile ödeme yöntemiyle gerçekleştirdiklerini belirtti. 2017 yılında dünyadaki ilk kripto para birimleriyle emlak satışını gerçekleştirmiş olan Bayram Tekçe, Türkiye’deki liberal ekonomik yapının kripto para birimleri kullanan yatırımcılara, özellikle mülk yatırımını kaldıraç olarak kullanarak varlıklarını dengelemek için birçok fırsat sunduğunu da sözlerine ekledi.

Bitcoin, kripto para piyasalarında en yüksek hacme sahip olan para birimi olarak, rekor satış fiyatlarıyla son günlerde gündemde. 11 Mayıs 2020’de üçüncüsü düzenlenen Bitcoin Halving’in üretimi yavaşlatması ve piyasadaki arzı dengelemesi amaçlanmaktaydı. Halving işlemini takip eden dönemlerde, Bitcoin’in bir değişim ve yatırım aracı olarak daha fazla değer kazanması bekleniyor. Ayrıca küresel Covid-19 salgını, Amerikan Başkanlık seçimi veya kurumsal şirketlerin Bitcoin’e artan ilgisi gibi faktörler de yatırımcıları değişken piyasalara kıyasla çok daha güvenilir olan Bitcoin piyasasına yöneltti. Herhangi bir merkezi olmayan dijital para birimi Bitcoin, varlıklarını güven içinde saklamak isteyen yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor.

Emlak Haberleri10.05.2021
Pakistan Uyruklu Yabancılar için Türkiye’de Vatandaşlık Edinmek
8.05.2021
Hintliler İçin Türk Vatandaşlığı Almanın Yolları
13.04.2021
Vatandaşlık Edinme Sürecinde Sahtekarlık Eylemleri Tespit Edildi
1.04.2021
Yeni Nesil Yüksek Kazançlı Gayrimenkul Yatırımı: UNIVA Öğrenci Evleri
3.03.2021
Spain Homes Yepyeni Yüzüyle Şimdi Yayında!
12.02.2021
Yabancı Yatırımcı Türkiye’de Kalmak İstiyor!
4.02.2021
Rekor Seviyedeki Bitcoin Emlak Satışlarını Arttırdı
28.12.2020
İstanbul’da Mülk Edinme Rehberi 6 Dilde Yayınlandı
TÜM HABERLER
BAŞA
DÖN