Cep +90 532 212 45 90

+90 242 324 54 94

Favorilerim ( 0 )
Favori Emlaklarımı Görüntüle

SATILDI | Yalova'da Satılmış Emlaklar ve Fiyatları

Yalova’da Emlak Sektörü Canlandı

Yalova Emlak Komisyoncuları Başkanı Hayrettin Yılmaz’a göre, Yalova emlak sektöründe kayda değer bir canlanma olmuştur. Körfez Geçiş Köprüsü ile İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu gibi projelerin yanı sıra bölgenin doğal güzellikleri emlak sektörünün gelişiminde büyük rol oynamıştır. Yapımı süren otoyol projesi bittiğinde önemli bir lokasyon avantajı yakalayacak olan Yalova, büyük şehirlere yakınlığı ile daha çok tercih edilecek. Günümüzde Yalova-İstanbul arası mesafe 45 dakika iken, köprünün tamamlanması bu süre 15 dakikaya inecek. Aynı zamanda Bursa-İzmir arası da 7 saatten, 3.5 saate inecek.

Yalova, yeşil ve mavinin buluştuğu doğası ile herkes tarafından tercih edilen bir kent haline gelmiştir. Bölgeye yurt içinden ve dışından yoğun talep gelirken, Yalova’da mülk sahibi olanların yatırımları da her geçen gün değerlenmektedir. Şehir, emlak, turizm, fuar ve kongre merkezi olmayı hedeflerken, sanayi sektöründe de büyük bir adım atacağının sinyalini veriyor. Kent nüfusunun beş yıl içinde ikiye katlanması öngörülüyor. Ormanları, denizi, Termal ve Armutlu ilçelerindeki kaplıcalarının yanı sıra sahip olduğu arkeolojik sit alanları, Termal Atatürk Köşkü, Yürüyen Köşk gibi tarihi yerleriyle de adından söz ettiren Yalova'yı ziyaret eden turist sayısı her yıl yaklaşık yüzde 11 artıyor.

Yalova emlak sektöründe kazançlı bir yatırım yapmak istiyorsanız, sayfamızın sağ tarafında yer alan iletişim formunu doldurabilir ya da direkt olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yalova Emlak Fiyatları Yükselişe Geçti

Yalova’da emlak fiyatları sabit bir seviyede seyrederken, artan talep ile birlikte Türkiye’de satılık emlak fiyatları en çok Yalova’da yükseldi.

İstanbul’dan ayrılarak il olan ve teknik tarımın en yoğun yapıldığı yerlerden biri olan Yalova, gayrimenkul sektörünün atağa geçtiği bölgeler arasında yer alıyor. Yalova’nın kaderi, yeni ulaşım projeleri ile birlikte değişti. Yapılacak olan tüm yenilikler, yerli-yabancı yatırımcıların şehre yönelmesini sağladı. Yalova özellikle Orta doğulu yatırımcılar tarafından büyük ilgi görüyor. Uzmanlara göre, Körfez Geçiş Köprüsünün açılması ile emlak yatırımlarında %60lık bir prim artışı bekleniyor.

Yalova'da Satılmış Emlaklar

Arap yatırımcılar kendi aralarında konut ve arsa alma yarışına girdi. Yatırımcılar özellikle arazi satın alarak villa projeleri geliştiriyorlar. Arapların Yalova’da satılık villa ve arsalara gösterdiği talep, hem fiyatlara hem de tabelalara yansıyor. Birleşik Arap Emirlikleri, Katar, İran, Irak ve Suriye gibi ülkelerin vatandaşlarının Türkiye'de konut ve arsa satın almak için yoğun şekilde tercih ettiği kentler arasında yer alan Yalova'da, Türkçenin yanı sıra Arapça ilan ve tabelalardaki artış dikkati çekiyor. Yalova'da Arap turistlerin ilgisinin etkisiyle kent merkezindeki sahil manzaralı konutların fiyatları büyük oranda arttı.

Günde ortalama 20 adet mülk satışı yapılan Arap kökenlilerin, şehir merkezinde kotası dolduğu için, yeni adreslere yöneliyorlar. Kuveyt, Suriye ya da Suudi gibi diğer yabancı uyrukluların da merkez kotası dolmak üzere. Yabancıların yoğun ilgisi, Yalova'da satılık daire fiyatlarını iki, üç kat artırmış durumda. En çok talep edilen yerlerin başında ise; Karamürsel, Altınova, Kadıköy, Termal, Çınarcık, Akköy, Koruköy, Esenköy, Armutlu ve Çiftlikköy geliyor.

Yalova’ya yatırım yapan Körfez ülkeleri yatırımcıları incelendiğinde iki farklı yatırım çeşidi olduğu ortaya çıkıyor. Ortadoğu’da yaşanan savaştan dolayı ülkelerini terk ederek Türkiye’ye yerleşen Suriye ve Irak vatandaşlarının devamlı ikametgâh amacıyla yaptıkları yatırımlar ve zengin Körfez ülkeleri yatırımcılarının yalnızca yazlık konut amacıyla gerçekleştirdikleri yatırımlar.

Yerli yatırımcılar ise daha çok Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu projesi güzergâhı üzerinde yer alan ilçelerde ve projenin yakın çevresinde yatırım yapıyorlar. Yalova’nın tatil bölgelerine de yönelen yerli yatırımcılar, bu bölgelerde arsa ve tarla yatırımlarına devam ediyor.

2017 ve 2018 Yıllarında Hangi Bölgeler Değerlenecek?

- Yalova şehir merkezi, gelişiminden dolayı yatırım için en uygun bölgelerden biridir.

- Osmangazi(Körfez) Köprüsü ile birlikte İstanbul-İzmir otoyolları sayesinde 201-2018 yıllarında Yalova'nın ilçe ve köylerinde ciddi değerlenmeler olacaktır.

- Çiftlikköy ve Termal, emlak sektöründe birinci derecede gelişmekte olan bölgelerdir.

- Altınova ilçesine bağlı Tavşanlı ile Çiftlikköy ilçesine bağlı Taşköprü yatırımlık olarak ön plana çıkan bölgelerdir.

Yalova gibi değerli bir yatırım alanından satın alacağınız herhangi bir gayrimenkul, gelecekte size iyi bir kazanç sağlayacaktır. Uzmanlara göre, piyasa değerlendirmesini iyi bilen emlakçılar, Yalova ekonomisine de yön vermektedir.

Antalya Homes, Antalya, Trabzon, Istanbul, Yalova ve çevresinde profesyonel çalışanları ile uzun yıllardır faaliyet gösteren uluslararası bir gayrimenkul firmasıdır. Yeni değerlenen bir bölge olan Yalova’da mülk satın almak için, Antalya Homes’a başvurabilirsiniz. Antalya Homes görüşleri ve deneyimleri doğrultusunda yapacağınız yatırım, sizi asla pişman etmeyecektir.


Taksitle Satılan EmlaklarYENİ!Hepsi(12)12Ay(11)24Ay(9)36Ay(0)48Ay(0)60Ay(0)( %0 faiz )

Emlak TipiHepsi(19)Daire(15)Villa(4)Arsa(0)İşyeri(0)

OdaHepsi19Stüdyo(2)1+1(7)2+1(10)3+1(9)4+1(8)5+1(6)6+(3)

Fiyat AralığıHepsi(19)300.000 - 450.000 TL(4)450.000 - 600.000 TL(2)800.000 - 1.000.000 TL(4)1.000.000 - 1.500.000 TL(3)1.500.000 - 2.000.000 TL(2)2.000.000+ TL(5)

Sadece Deniz Manzaralılar

Şehir, BölgeHEPSİ YALOVA(19)MERKEZ(7)ÇIFTLIKKÖY(2)ÇıNARCıK(6)KADıKÖY(2)TERMAL(2)

BAŞA
DÖN