Cep +90 532 212 45 90

+90 242 324 54 94

Favorilerim ( 0 )
Favori Emlaklarımı Görüntüle

Satılık Arsalar | Antalya Satılık Arsa | İstanbul Satılık Arsa

Türkiye'de arsa yatırımı genelde arsa alımı yapılacak bölgede yaşayan yerli insanlara ait olmaktadır. Satılık arsa daha çok ticari yatırım tercihidir. Yatırımcılar ve inşaat müteahitleri Türkiye'de özellikle büyük şehirlerde İstanbul, Ankara ve Antalya gibi illerde satılık arsa bedeli gerçek değerinde ise 2 veya 3 ay gibi kısa bir sürede satışı gerçekleşebilir.

Türkiye'de satılık arsaArsa Satın Alacak Yabancıların Dezavantajları

- "satılık arsa ilanları". İnternet üzerinden doğru arsayı bulmak zordur. Pek çok ilan eski tarihlidir ve size yanlış bilgi verir.

- "hızlı hareket etmek". Bir yabancı satılık arsa bulduğunda, çoğu zaman paraları Türkiye dışındadır. Parayı Türkiye'ye getirmek birkaç gün sürebilir.

- "güvenilmez arsa sahipleri". Genellikle arsa sahiplerini paranın bir kısmını verip geri kalan kısmı için 1,5 ay beklemeye ikna etmek imkansızdır. Örneğin; Arsa sahibi ile satış için 500.000 Euro bedele anlaşılıyor ve bir miktar kapora veriliyor. Tapu başvurusundan sonra, arsa sahibinin arsayı 600.000 Euro satış bedeli ile başka bir emlakçı aracılığı ile arsayı başkasına satmaya çalıştığını duyuyoruz. Anlaşma sağlanmışken daha fazla para almaya çalışıyor.

- "fiyat yükseltme". Bu sadece yabancı müşteriler için değil aynı zamanda Türk müşteriler içinde büyük bir problemdir. Antalya satılık arsa sahibini bulmak oldukça zordur. Çoğunlukla arsa sahiplerine gayrimenkul firmaları aracılığı ile ulaşabiliyorsunuz. Arsa sahibinin arsasını gayrimenkul firmaları arasında satışını kolaylaştırmak amacı ile bilgileri paylaşması oldukça normaldir. Her gayrimenkul firması satış fiyatının üstüne %10 ile %50 arasında fiyat farkı eklemektedir. Eğer birden çok gayrimenkul firması var ise gerçek satış fiyatını asla öğrenemezsiniz.

Yabancı Arsa Alıcılarına Tavsiyelerimiz;

- Güvenilir gayrimenkul firması ile sözleşme yapın, böylece yeni arsa fiyatları ile ilgili bilgi edinin. Onlara veritabanlarına sizi arsa alıcısı olarak eklemelerini isteyin.

- Paranızı Türkiye'ye mümkün olduğunca hızlı getirin.

- Tapunuzu daha hızlı alabilmek için yatırım şirketi kurun.
(2013 Haziran ayından sonra yabancı kişilikler Türk vatadaşları gibi oldukça hızlı bir şekilde arsa satın alabiliyorlar. Tapu üzerinde arsanın yabancılara satışa uygun olmadığı ve Ordu Yönetimine sorulmasına gerek duyulmadığı yazmaktadır)

- Arsayı satın aldığınız gayrimenkul firması ile direk olarak iletişime geçin. Satıcı ile sizin aranızda olan birçok gayrimenkul firması, sizden daha fazla para alır.

Lütfen Dışişleri Bakanlığı resmi sitesindeki yazıyı okuyunuz, Yabancılar için Rehberlik

Türkiye'de Nasıl Konut İnşaatı Yapılabilir?

Türkiye'de arsa üzerine değişik çeşitlerde bina inşaatı izni alınabilir; yüksek katlı, alçak katlı, ticari arsalar, kısmen ticari ve konut arsaları. Giriş katların fiyatlarını belirlerken, kaç metrekare büyüklüğünde inşa edebileceğinizi öğrenmeniz gerekmektedir. Toplam inşaat metrekaresi satılabilir alandır. Toplam inşaat alanı fiyat belirlemede anahtar noktadır. İnşaat şirketleri satılabilir alana göre fiyat hesabı yapmaktadırlar.

Yeni düzenlenen Türkiye'de gayrimenkul yasasına göre yabancılar tarımsal arsaları ve kırsal alanları satın alamazlar. Eğer Türkiye'de yatırım şirketi kurarlar ise fabrika, enerji üretim tesisi, tarım sanayisi kurabilirler. Yabancılar sadece yatırım amaçlı olan bina yapılmış arsaları satın alabilirler. Bina izinleri 5 yıl boyunca sadece Türkiye'deki belediyeler tarafından verilmektedir.

Kendi şirketine sahip olan yabancı veya gerçek kişilik olduğunda, tapu yetkilileri tarafından kabul edilmektedir; "2 yıl içinde gayrimenkul geliştirme ve "inşaat izni" alacağımı anlıyorum ve kabul ediyorum. 5 yıl içerisinde gelişimini tamalayacağım." İnşaatın gelişimini zamanında tamamlayamazsanız, yetkililer binanız üzerinden ihale gerçekleştirirler. Satışını gerçekleştirdikten sonra, paranızı geri verirler. Yabancılar için yatırım miktarının parasını hazırlamaları önemle tavsiye edilir.

Antalya Homes Türkiye'de arsa yatırımcıları için doğru ortaktır. Biz profesyonel bir şekilde ihtiyaçlarınızı çözebiliyoruz. Prensiplerimiz;
• Tüm ilanlarımız günceldir.
• Alıcı ile satıcıyı direkt olarak görüştürüyoruz. Diğer alternatifleri kabul etmiyoruz.
• Satın aldığınızda ve bina inşa edeceğinizde para tasarrufu etmenizi sağlıyor ve güvenliği sağlıyoruz.
• Fiyat yükseltmiyoruz. Alıcıdan ve satıcıdan sadece %2 hizmet bedeli talep ediyoruz.

Yazar: Bayram Tekçe Google + page


Taksitle Satılan EmlaklarYENİ!Hepsi(0)12Ay(0)24Ay(0)36Ay(0)48Ay(0)60Ay(0)( %0 faiz )

Emlak TipiHepsi(30)Daire(623)Villa(164)Arsa(30)İşyeri(79)

OdaHepsi30Stüdyo(0)1+1(0)2+1(0)3+1(0)4+1(0)5+1(0)6+(0)

Fiyat AralığıHepsi(30)800.000 - 1.000.000 TL(2)1.000.000 - 1.500.000 TL(4)1.500.000 - 2.000.000 TL(2)2.000.000+ TL(24)

Sadece Deniz Manzaralılar

Şehir, BölgeTÜM BÖLGELER(30)ANTALYA(16)İSTANBUL(3)ALANYA(5)BELEK(3)TRABZON(3)

BAŞA
DÖN