Cep +90 532 212 45 90

+90 242 324 54 94

Favorilerim ( 0 )
Favori Emlaklarımı Görüntüle

Türkiye'de Konut Alımına Alman Bankasında Konut Finansmanı

6.04.2020

KT Bank AG ve Antalya Homes yeni bir işbirliğine imza atarak Almanya’da ikamet eden kişilerin Türkiye’de satın almak istedikleri gayrimenkulün finansmanını sağlamak amacıyla, emlak ipoteği karşılığı finansman fırsatı sunuyorKuveyt Türk Katılım Bankası'nın %100 iştiraki olan KT Bank AG ve Antalya Homes yeni bir işbirliğine imza attı. Almanya’da ikamet eden kişiler, artık Türkiye’de satın almak istedikleri gayrimenkulün finansmanını Almanya bankası üzerinden yapabilecekler.

Böylece Türkiye’deki diğer bankalara göre Euro kar oranında bir avantaj sunulurken, Almanya’dan yapılacak aylık ödeme transferlerinde oluşabilecek SWIFT masrafı ortadan kaldırılıyor.

Güncel durumda, Türkiye’den gayrimenkul satın almak isteyen ve Almanya’da ikamet eden kişiler Türkiye’den borçlanabilmekle birlikte katılım bankaları haricindeki bankalarda Euro bazında %7-8 aralığında kredi faizi ödemek durumunda kalmaktadır. Ayrıca, her aylık taksidi gönderirken, 20-30 Euro civarında SWIFT masrafı ödemektedirler. Diğer taraftan, Alman bankalarının Türkiye’deki bir gayrimenkulü ipotek etme karşılığında kredi verme imkanı olmadığı için Almanya’dan ipotek karşılığı borçlanamamaktadır.

Türkiye’de gayrimenkul piyasasında uzman olan iki lider kurumun deneyiminden faydalanarak, kolay başvuru süreciyle Türkiye’de hayalinizdeki eve sahip olmak artık daha kolay. KT Bank AG ve Antalya Homes işbirliğinde yaratılan yeni fırsat, Türkiye'deki diğer bankalara göre yaklaşık Euro bazında 2 puanlık daha ucuza finansman imkanı sağlamaktadır.

Kredi başvurusu için genel şartlar;

• İkametgâhın Almanya’da bulunması,
• Gayrimenkulün inşaatı tamamlanmış olan daire veya müstakil ev olması,
• 250.000,- EUR kadar finansman,
• 120 aya (10 yıl) kadar seçilebilen vade,
• Konut değerinin %70 oranında finansman.

Almanya'da Yerleşik Kişilere Türkiye'de İpotek Karşılığı Finansman İmkanı

Türkiye'de ev almayı düşünen biriyseniz ve uygun fiyatlı krediye ihtiyaç duyuyorsanız; web sitemizden taleplerinize uygun bir gayrimenkul seçebilirsiniz. Firmamız tüm banka finansman işlemlerinizi ve söz konusu gayrimenkul ile ilgili gerekli belgeleri bankaya sağlamaktadır.

Sorularınız için bizime iletişime geçebilirsiniz veya KT-Bank AG sitesinden okumaya devam edebilirsiniz; https://www.kt-bank.de/tr/bireysel-muesteriler/emlak-finansmani-tuerkiye

 

Emlak Haberleri18.06.2021
3 Aşamada Türkiye'de Emlak Satın Alma Yoluyla Yatırım Yapmak
17.06.2021
Türkiye’de Yabancılar İçin Gayrimenkul Satın Alma Süreci
11.06.2021
Türkiye’de Gayrimenkul Yatırımı Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar
10.06.2021
Türkiye'de Gayrimenkul Satın Almak Güvenli mi?
7.06.2021
Yeni Ofisimiz Ankara Çankaya’da Hizmet Veriyor!
3.06.2021
Dövizdeki Artış Yabancıların Satın Alma Gücünü Yükseltti
10.05.2021
Pakistan Uyruklu Yabancılar için Türkiye’de Vatandaşlık Edinmek
8.05.2021
Hintliler İçin Türk Vatandaşlığı Almanın Yolları
TÜM HABERLER
BAŞA
DÖN