Cep +90 532 212 45 90

+90 242 324 54 94

We keep working at home!

Favorilerim ( 0 )
Favori Emlaklarımı Görüntüle

Türkiye'de Konut Alımına Alman Bankasında Konut Finansmanı

6.4.2020

KT Bank AG ve Antalya Homes yeni bir işbirliğine imza atarak Almanya’da ikamet eden kişilerin Türkiye’de satın almak istedikleri gayrimenkulün finansmanını sağlamak amacıyla, emlak ipoteği karşılığı finansman fırsatı sunuyorKuveyt Türk Katılım Bankası'nın %100 iştiraki olan KT Bank AG ve Antalya Homes yeni bir işbirliğine imza attı. Almanya’da ikamet eden kişiler, artık Türkiye’de satın almak istedikleri gayrimenkulün finansmanını Almanya bankası üzerinden yapabilecekler.

Böylece Türkiye’deki diğer bankalara göre Euro kar oranında bir avantaj sunulurken, Almanya’dan yapılacak aylık ödeme transferlerinde oluşabilecek SWIFT masrafı ortadan kaldırılıyor.

Güncel durumda, Türkiye’den gayrimenkul satın almak isteyen ve Almanya’da ikamet eden kişiler Türkiye’den borçlanabilmekle birlikte katılım bankaları haricindeki bankalarda Euro bazında %7-8 aralığında kredi faizi ödemek durumunda kalmaktadır. Ayrıca, her aylık taksidi gönderirken, 20-30 Euro civarında SWIFT masrafı ödemektedirler. Diğer taraftan, Alman bankalarının Türkiye’deki bir gayrimenkulü ipotek etme karşılığında kredi verme imkanı olmadığı için Almanya’dan ipotek karşılığı borçlanamamaktadır.

Türkiye’de gayrimenkul piyasasında uzman olan iki lider kurumun deneyiminden faydalanarak, kolay başvuru süreciyle Türkiye’de hayalinizdeki eve sahip olmak artık daha kolay. KT Bank AG ve Antalya Homes işbirliğinde yaratılan yeni fırsat, Türkiye'deki diğer bankalara göre yaklaşık Euro bazında 2 puanlık daha ucuza finansman imkanı sağlamaktadır.

Kredi başvurusu için genel şartlar;

• İkametgâhın Almanya’da bulunması,
• Gayrimenkulün inşaatı tamamlanmış olan daire veya müstakil ev olması,
• 250.000,- EUR kadar finansman,
• 120 aya (10 yıl) kadar seçilebilen vade,
• Konut değerinin %70 oranında finansman.

Almanya'da Yerleşik Kişilere Türkiye'de İpotek Karşılığı Finansman İmkanı

Türkiye'de ev almayı düşünen biriyseniz ve uygun fiyatlı krediye ihtiyaç duyuyorsanız; web sitemizden taleplerinize uygun bir gayrimenkul seçebilirsiniz. Firmamız tüm banka finansman işlemlerinizi ve söz konusu gayrimenkul ile ilgili gerekli belgeleri bankaya sağlamaktadır.

Sorularınız için bizime iletişime geçebilirsiniz veya KT-Bank AG sitesinden okumaya devam edebilirsiniz; https://www.kt-bank.de/tr/bireysel-muesteriler/emlak-finansmani-tuerkiye

 

Emlak Haberleri19.5.2020
Türkiye'de Korona Sonrası Normalleşme Planı Açıklandı
25.4.2020
Türkiye Covid 19 ile Nasıl Mücadele Ediyor?
6.4.2020
Türkiye'de Konut Alımına Alman Bankasında Konut Finansmanı
21.3.2020
Covid-19 ve Türkiye Emlak Piyasası Üzerindeki Etkileri
3.2.2020
2019 Yılı Türkiye Gayrimenkul Satış Raporu
28.1.2020
Gayrimenkul Yurt Dışı Tanıtım Derneği Kuruldu
1.1.2020
Bina Alım, Satım ve Kiralamada Enerji Kimlik Belgesi Dönemi
14.12.2019
Profesyonel Gayrimenkul Danışmanı ile Çalışmanın Avantajları
TÜM HABERLER
BAŞA
DÖN