Cep +90 532 212 45 90

+90 242 324 54 94

Favorilerim ( 0 )
Favori Emlaklarımı Görüntüle

Türkiye’de Konut Alınabilecek En İyi Yerler

22.04.2019

Lider emlak firması olarak, Türkiye’nin en göz alıcı bölgelerinde geniş emlak portföyüne sahibiz. Antalya Homes olarak, mottomuz olan sıfır hata yüzde yüz mutluluk anlaşıyla yerli ve yabancı binlerce alıcıya konut satışı gerçekleştirdik. Hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirdiğimiz bu satın alım sürecinin nasıl işlediğini buradan okuyabilirsiniz.

İster yatırımlık isterse de yaşamak için olsun, potansiyel alıcılarının en çok sorduğu sorulardan bir tanesi, “Türkiye'de nereden mülk almalıyım?” Her bölge toplum seviyelerine göre farklılık gösterir ve yaşam tarzlarına göre farklı hitap eder. Biz bu yazımızda konut satışında Türkiye’nin en popüler ve en fazla ün kazanan bölgelerini tanıtacağız.

Kültür Başkenti: İstanbul

1: Kültür Başkenti: İstanbul

Asya ve Avrupa kıtasını birbirine bağlayan İstanbul, doğası, kültürel ve tarihsel zenginliği ile yalnızca Türkiye’nin değil aynı zamanda dünyanın da önde gelen şehri olmuştur. Yerli ve yabancı yatırımcıların en çok tercih ettiği bu şehir, çok sayıda ev sahipliği yaptığı mega projelerle de emlak sektörüne öncülük etmektedir.

2: Akdenizin İncisi: Antalya

Türkiye'nin en popüler turistik destinasyonu Antalya, en çok konut satılan iller arasında ikinci sırada yer almaktadır. Mavi bayraklı plajlara ev sahipliği yapan Konyaaltı ve Lara bölgesi, merkezi konumu sayesinde konut alımında değişmeyen iki yatırım bölgesidir.

3: Alanya

Antalya iline bağlı, şehir merkezinin doğusunda yer alan Alanya, turizm ile ön plana çıkmış ilçelerin başında gelmektedir. Doğası, tarihi ve kültürel özellikler bakımından en zengin sahil ilçesi olan Alanya, yaz-kış dünyanın heryerinden çok sayıda turist ağırlamaktadır. Bu da emlak sektöründe ciddi bir artışa neden olmaktadır. İlçede son zamanlarda lüks konut projeleri artmıştır.

4: Yılın En İyi Bölgesi: Bursa

Türkiye’nin dördüncü büyük şehri Bursa, konut alımında yıllık oranda büyük artışlar göstermektedir. 2014 yılında UNESCO Dünya Miras Listesine girmesiyle de turizm profili yeniden zirvelere yükselmiştir. Kervansarayları, hanları, tarihi köylerinin yanısıra Uludağ Kayak Merkeziyle en büyük kış ve doğa sporları merkezidir. Şehir yıl içinde binlerce yerli ve yabancı turist ağırlamaktadır.

Trabzon, Karadeniz Bölgesi

5: Termal Şehir: Yalova

Bursa'ya yakın konumda bulunan Yalova, emlak piyasasında son zamanlarda hareketlenmeye başlayan illerden biridir. Konut almak isteyen yatırımcılar için ise metrekare başına düşen ucuz fiyatlarıyla oldukça avantajlıdır. Konumu sayesinde rahat ve sakin bir yaşam tarzı sunan Yalova, İstanbul'a sadece bir saat uzaklıktadır.

6: Karadeniz’in Parlayan Yıldızı: Trabzon

Eşsiz doğasıyla nefesleri kesen Trabzon'da, son yıllarda Orta Doğudan gelen yatırımcılarla konut projeleri artmış ve emlak sektöründe bir patlama yaşanmıştır. Şehrin konumu itibariyle projelerin %90’nı Karadeniz’in muhteşem manzarasına sahiptir. Trabzon, hem bozulmayan doğası, hem yemyeşil yaylaları hem de muhteşem deniz manzarasıyla tüm konut alıcılarının ilk tercihinde yer almaktadır.

Lüks Yaşam İçin En İyi Yerler

Lüks konuta olan talep her geçen gün artmaktadır. Antalya ve İstanbul gibi Türkiye’nin birçok yerinde lüks konutlar bulunmaktadır. Ancak, büyükşehirlerde olduğu gibi beldelerde de çok sayıda lüks konuta bulunmaktadır. Yıllık yüksek kira getirisi sayesinde konut kiralamada popüler bir bölge olan Kalkan, Akdeniz’e karşı konumlandırılmış, geniş ve lüks daire ve villalara ev sahipliği yapmaktadır.

Türkiye’de Konut Alınabilecek En İyi Yerler

Size Uygun Konutu Aramaya Başlayın

Türkiye'nin dört bir yanında ofisleri olan uluslararası bir emlak firması olarak, gayrimenkul satın alabileceğiniz en iyi yer konusunda karar vermenize yardımcı olabiliriz. İster satılık daire isterseniz de villa olsun, profesyonel ekibimizle her zaman yanınızdayız. Birlikte sadece bir ev bulmanıza yardım etmekle kalmayacak, yaşam tarzınıza ve bütçenize uygun bir mahalle de bulacağız.

Mesaj, mail ya da telefon aracılığıyla hemen bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca, Türkiye’de satılık gayrimenkullar sayfamızdan tüm portföyümüzü inceleyebilir ve dikkatinizi çeken belirli bir mülk hakkında daha fazla bilgi edinmek için sayfanın sağ tarafında bulunan formumuzu doldurabilirsiniz.

Emlak Haberleri18.06.2021
3 Aşamada Türkiye'de Emlak Satın Alma Yoluyla Yatırım Yapmak
17.06.2021
Türkiye’de Yabancılar İçin Gayrimenkul Satın Alma Süreci
11.06.2021
Türkiye’de Gayrimenkul Yatırımı Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar
10.06.2021
Türkiye'de Gayrimenkul Satın Almak Güvenli mi?
7.06.2021
Yeni Ofisimiz Ankara Çankaya’da Hizmet Veriyor!
3.06.2021
Dövizdeki Artış Yabancıların Satın Alma Gücünü Yükseltti
10.05.2021
Pakistan Uyruklu Yabancılar için Türkiye’de Vatandaşlık Edinmek
8.05.2021
Hintliler İçin Türk Vatandaşlığı Almanın Yolları
TÜM HABERLER
BAŞA
DÖN