Cep +90 532 212 45 90

+90 242 324 54 94

Favorilerim ( 0 )
Favori Emlaklarımı Görüntüle

Türkiye’deki Uluslararası Okullar ve Eğitim

19.04.2018

Türkiye’de yaşamayı planlayan yabancı uyruklu öğrenciler, uluslararası okullarda rahat ve geniş kapsamlı bir eğitim şansı elde etmektedir. Dünyanın her yerinde uluslararası okulların müfredatının aynı olması nedeniyle, öğrencilerin öğrenme süreci kolay ve sorunsuz bir şekilde ilerlemektedir. İngilizcenin yanı sıra uluslararası okullarda öğretilen diğer diller, öğrencilerin kariyerlerinde daha büyük hedeflere ulaşabilmeleri için birçok avantaj sağlamaktadır.

Türkiye’deki uluslararası okullar, standart sınıflarla karşılaştırıldığında, daha küçük sınıflarda daha yüksek kalitede eğitim vermektedir. Bu okullar, ders dışı etkinlikler ile de öğrenci motivasyonunu en yüksek seviyede tutarak, öğrencilerin kaliteli bir eğitim almalarını sağlamaktadır.

Bir okul seçerken uluslararası akreditasyonlar çok önemlidir. Uluslararası akreditasyonlardan iki tanesi Türkiye'de yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bu makalede, Türkiye’deki uluslararası okullar hakkında detaylı bilgi yer almaktadır.

1. Uluslarası Lisans Akreditasyonu

Uluslararası lisans akreditasyonu, belirli bir eğitim öğretim modeli üzerine inşa edilmiştir. Programın amaçları:

• Çocukları bağımsız düşünmeye teşvik etmek,
• Kendi eğitimlerinden sorumlu olmak,
• Daha fazla kültürel farkındalık için ikinci dil öğrenmek,
• Dünyadaki en iyi okullara erişim hakkı için sertifikalar elde etmektir.

Bu akreditasyon, duygusal, sosyal ve akademik özellikler üzerine inşa edilmiştir. Bireysel düşüncelerin yanı sıra, kendi kültürel kimliklerini keşfedip şekillendirilmesine izin veren akreditasyon, 4 programdan oluşmaktadır.

• 3-12 yaş arası çocuklar: İlk Yıllar Programı
• 11-16 yaş arası öğrenciler: Orta Yıllar Programı
• 16-19 yaş arası öğrenciler: Diploma ve İlgili Kariyer Programı

Şu anda Türkiye’de, 67 tane Uluslararası Lisans Akreditasyonu veren okul bulunmaktadır. Bu okullar, İngilizce, Almanca, Türkçe ve diğer dillerde eğitim vermektedir.

Okullara http://www.ibo.org/programmes/find-an-ib-school/ adresinden ulalabilirsiniz.

2. Uluslararası Okullar Birliği (CIS)

Kar amacı olmayan Uluslarası Okullar Birliği, ilkokul ve orta öğretime bağlı, uluslararası okullarla ilgili kurulmuş en büyük birliktir. Birliğin amacı, öğrencilere, kültürlerarası anlayışla dünya vatandaşı olabilme yetenekleri kazandırmaktadır.

Uluslararası Okullar Birliği, toplumlar arasındaki çeşitliliğe olan saygının yanı sıra, yerel ve dünya konularının araştırılmasına, tartışılmasına ve kişisel eylemlere teşvik eder.

Uluslararası Okullar Birliği, diğer dillerin öğrenilmesini destekleyen bir akreditasyondur ve sürdürülebilir yaşam biçimlerinin peşinde olmayı savunur. Günümüzde, dünya çapında 733 okula sahiptirler ve global gezici ailelerin öğrencileri için daha kolay bir geçiş sağlarlar.

Bu okulların, 15i İstanbul’da, 1i Ankara’da, 5i İzmir’de ve 3ü Adana’da olmak üzere toplamda 27si Türkiye’de bulunmaktadır. Daha fazla okul bilgisine https://www.cois.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu makalede, Türkiye’deki uluslararası okullar hakkında detaylı bilgi yer almaktadır.

Türkiye’deki En İyi Uluslararası Okullar

İstanbul’daki Uluslarası Okullar

1.Safir Koleji, Bağcılar

Safir Koleji, Arap vatandaşları tarafından en çok tercih edilen uluslararası bir okuldur. Amerikan standartlarına dayalı uluslararası bir program sunmaktadır. Okulda, islami konular Arapça ve İngilizce dillerinde öğretilmektedir. Aynı zamanda, Arapça, İngilizce ve Türkçe olmak üzere 3 dilde eğitim vermektedir. Okula, TEM otoyolu aracılığyla Bahçeşehir ve Büyükçekmece’den kolay erişim vardır.

2.Kazanım Okulları, Bağcılar

Kazanım Okulları (Alfayez International School in English) Temmuz 2015’te kurulmuş olup, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmen tanınmış ilk Arap okuludur. Kazanım Okulları’nda 24’ten fazla milliyet bulunmaktadır. Eğitim dili İngilizce ve Arapça’dır. Kazanım Okulları, Arap vatandaşları tarafından en çok tercih edilen uluslararası bir okuldur.

3. İstanbul Uluslararası Okulu, Büyükçekmece

İstanbul Uluslararası Okulu, İstanbul’daki en önemli uluslararası okullardan biridir. Okul, sadece yabancı uyruklu öğrencilere eğitim vermektedir ve eğitim dili ingilizcedir. İstanbul Uluslararası Okulu’nun iki kampüsü vardır; Boğaz’a yakın, Rumeli Hisarı’ndaki Hisar Kampüsü 3-9 yaş arası öğrencilere, Büyükçekmece Gölü’ne bakan Marmara Kampüsü 3-18 yaş arası öğrencilere eğitim vermektedir.

4.Alkev Özel Okulları, Büyükçekmece

Alkev Özel Okulları (Alman Liseliler Kültür ve Eğitim Vakfı), 1996 yılında Büyükçekmece’de kurulmuş bir Alman okuludur. Ana dili Almanca olmasının yanı sıra, aynı zamanda İngilizce eğitimde vermektedir.

5. MEF Özel Okulları, Bahçeşehir

MEF Özel Okulları, okul öncesinden 12. sınıfa kadar eğitim veren bir okuldur. MEF, 57’den fazla milliyetten öğrenciye sahiptir. Aynı zamanda, 17 farklı milletten oluşan 74 öğretim üyesi vardır. MEF’in merkez okulu Ortaköy’de yer almaktadır. 40 dönümlük arsa üzerine inşa edilmiş olan kampüs, çok amaçlı birçok sosyal tesise sahiptir. Fransızca ve İspanyolca eğitim de vermektedir. Bahçeşehir ve Beşiktaş’ta birden fazla kampüsü vardır.

6.Manara Kanada Akademisi, Bahçeşehir

Manara Kanada Akademisi, Kanada’daki Olive Grove okulunun resmi bir şubesidir. Öğrencilere, ana dilleri gibi İngilizce ve Arapça öğrenip, konuşabilmeleri için iyi ve güvenli bir ortam sunmaktadır. Hem Libya hem Kanada akredite müfredatına göre uygun bir eğitim sistemleri vardır. Manara Kanara Akademisi, Bahçeşehir’de yer almaktadır.

Bu makalede, Türkiye’deki uluslararası okullar hakkında detaylı bilgi yer almaktadır.

7.Tarabya İngiliz Okulları, Sarıyer

Tarabya İngiliz Okulları, Türkiye’de ulusal müfredat ile İngilizce ulusal müfredatını birleştiren öncü kuruluştur. Türk Dili ve Edebiyatı dışındaki bütün dersler ingilizce olarak işlenmektedir. Okulda, sınıflar en fazla 15 kişi olacak şekilde ayarlanmıştır. Tarabya İngiliz Okulları’nın 4 kampüsü bulunmaktadır: Tarabya Kampüsü, Yeniköy Kampüsü, Çengelköy Kampüsü ve Etiler Dil Okulu Kampüsü.

8.Uluslararası İngiliz Okulları, Sarıyer

Uluslararası İngiliz Okulları, Türkiye’nin saygın ve önde gelen özel eğitim merkezlerinden biridir. Sarıyer, Zekeriyaköy’deki kampüsleri, değiştirilmiş bir ingilizce müfredatı sunmaktadır. Aynı zamanda, Almanca, İspanyolca ve Fransızca eğitim vermektedir.

9. Sainte-Pulchérie Fransız Lisesi, Beyoğlu

Beyoğlu’nda yer alan Sainte Pulchérie Fransız Lisesi, Taksim Caddesi ve Fransız Kültür Merkezi yakınındadır. Eğitim kadrosu, %63’ü Fransızca konuşan %40’ı Fransız olmak üzere 50 öğretmenden oluşmaktadır. Fransızca, Türkçe ve İngilizce eğitimin olması, öğrencilere, hem yurt dışında hem yurt içinde istedikleri üniversitede eğitimlerine devam edebilme şansı verir.

10.Puşkin Rus Okulu, Sultangazi

Uluslararası Puşkin Rus Okulu, Sultangazi ilçesinde yer almaktadır. Okulun temel amacı, yurtdışında yaşayan ve Rusça konuşan çocuklar ile, Rus Dili ve Edebiyatı, Rus tarihi, kültürü, müziği, diğer bilgi ve sanat alanlarının mirasının korunmasıdır. Puşkin Rus Okulu’nda, Türkçe, İngilizce ve Rusça eğitim verilmektedir.

11. Notre-Dame de Sion Fransız Lisesi, Şişli

1856 yılında kurulmuş olan Notre-Dame de Sion Fransız Lisesi Harbiye, Şişli’de yer almaktadır. Fransız Liseleri’nde kabul edilen müfredat uygulanmaktadır. Eğitim dili Türkçe ve Fransızcadır. İngilizce ikinci yabancı dil olarak verilmektedir.

12.İstanbul Uluslarası Okulu, Üsküdar

İstanbul Uluslararası Okulu, Asya yakasında yeşilliklerle çevrili bir bölge olan Çamlıca semtinde yer almaktadır. Eğitim dili İngilizce olan okulun, 40’tan fazla milliyetten oluşan öğrencisi vardır.

Bu makalede, Türkiye’deki uluslararası okullar hakkında detaylı bilgi yer almaktadır.

Bursa’daki Uluslarası Okullar

1.TED Koleji

TED Koleji, 2006 yılından beri eğitim vermektedir ve Uluslararası Lisans Akreditasyonuna sahiptir. Eğitim dili Türkçe, İngilizce ve Almanca olan TED Koleji, anaokulu, ilkokul ve lise öğrenim hizmeti vermektedir. TED Koleji, Uluslararası Bakalorya Okulları (IBO), Uluslararası Okullar Birliği (CIS), Avrupa Uluslararası Okullar Birliği (ECIS) ve Eko-Okullar gibi uluslararası üyeliklere sahiptir.

2.Özel Emine Örnek Okulları

İlkokul ve Ortaokul hizmeti veren Özel Emine Örnek Okulları, 1998 yılında Bademli’de kurulmuştur. Okul birden fazla yabancı dil eğitimi vermektedir. Emine Örnek Okulları, Uluslararası Okullar Konseyi (CIS) ve Avrupa Uluslararası Okullar Birliği (ECIS) gibi uluslararası üyeliklere sahiptir.

Antalya’daki Uluslarası Okullar

1.Antalya Uluslararası Koleji (ICCA)

Antalya Uluslararası Koleji, Antalya’daki okullar arasında en çok bilinen ve tercih edilen bir okuldur. Bölgedeki iki okulda, anaokul, ilkokul ve orta öğretim dersleri İngilizce ve Türkçe olarak işlenmektedir. Okul, 3-14 yaş arasındaki çocuklar için başarılı bir eğitim sunmaktadır.

2.TED Koleji

TED Koleji, 2006 yılında ilkokul eğitim hizmeti veren bir okul olarak kurulmuştur. Anaokul, ilkokul ve lise öğrenimini Türkçe, Almanca ve İngilizce olmak üzere 3 dilde devam ettirmektedir. TED Koleji, Uluslararası Bakalorya Okulları (IBO), Uluslararası Okullar Birliği (CIS), Avrupa Uluslararası Okullar Birliği (ECIS) ve Eko-Okullar gibi uluslararası üyeliklere sahiptir.

3. Antalya İstek Okulları

İstek Okulları, 2008 yılında kurulmuştur. Türkçe, İngilizce ve Almanca eğitim vermektedir. İngilizce dersleri, Türk öğretmenler ve anadili İngilizce olan öğretmenler tarafında işlenmektedir. Okul eğitimi, anadili İngilizce olan öğretmenler tarafından planlanmaktadır.

Türkiye’de yaşam ve çalışma hakkında daha fazla bilgi için diğer makalelerimizi inceleyebilirsiniz. Gayrimenkul satışı hakkında, e-mail, telefon aracılığı ile ya da ofisimize gelerek satış temsilcilerimizle iletişime geçiniz.

Emlak Haberleri18.06.2021
3 Aşamada Türkiye'de Emlak Satın Alma Yoluyla Yatırım Yapmak
17.06.2021
Türkiye’de Yabancılar İçin Gayrimenkul Satın Alma Süreci
11.06.2021
Türkiye’de Gayrimenkul Yatırımı Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar
10.06.2021
Türkiye'de Gayrimenkul Satın Almak Güvenli mi?
7.06.2021
Yeni Ofisimiz Ankara Çankaya’da Hizmet Veriyor!
3.06.2021
Dövizdeki Artış Yabancıların Satın Alma Gücünü Yükseltti
10.05.2021
Pakistan Uyruklu Yabancılar için Türkiye’de Vatandaşlık Edinmek
8.05.2021
Hintliler İçin Türk Vatandaşlığı Almanın Yolları
TÜM HABERLER
BAŞA
DÖN