Cep +90 532 212 45 90

+90 242 324 54 94

Favorilerim ( 0 )
Favori Emlaklarımı Görüntüle

Yeni Nesil Yüksek Kazançlı Gayrimenkul Yatırımı: UNIVA Öğrenci Evleri

1.04.2021

Erkanlı Holding’in Türkiye’de hayata geçirdiği “Univa Öğrenci Evleri” projesi, yeni nesil ve yüksek kazançlı gayrimenkul yatırımı olarak ön plana çıkıyor. Piyasaya hızlı bir giriş yapan proje hem gençlerin öğrenim hayatları boyunca yaşam kalitelerini dünya standartlarına yükseltmeyi hem de yatırımcılara kazançlı bir yatırım modeli sunmayı hedefliyor. Projenin Türkiye’de ilk 3 durağı Sakarya, Kocaeli ve Düzce.

Projenin çıkış noktası, artan üniversite öğrencisi sayısı ve bununla birlikte yeterli olmayan arzla doğan barınma problemi oldu. Sayısal verilere baktığımızda her yıl var olan öğrenci sayısına ortalama olarak 400 bin öğrenci ekleniyor. Türkiye genelinde yaklaşık 4 milyon öğrenci yüksek öğrenim görüyorken devlet ve özel sektör tarafından sağlanan öğrenci yurtlarındaki yatak sayısı ise 1 milyon. Hâl böyleyken ülke genelinde bulunan 206 üniversitede yaklaşık 3 buçuk milyon öğrenci barınma problemi ile karşı karşıya kalıyor. Bu öğrencilerin büyük bir çoğunluğu beklentilerinin altındaki koşullarda yaşıyorlar.

Özellikle son yıllarda öğrencilerin konaklamaya yönelik beklentilerini analiz etmek için yapılan saha çalışmalarında hem akademik hem de kişisel gelişim için gerekli olan alanların yetersizliğinden yakınan öğrenciler yurt tercihlerinde bu sosyal olanaklara daha çok dikkat ettiklerini söylediler.

Yeni Nesil Yüksek Kazançlı Gayrimenkul Yatırımı: UNIVA Öğrenci Evleri

Artan Kira Geliri Sayesinde Küçük Birikimler ile Büyük Yatırımlar

UNIVA ise kendi deyimleriyle Türkiye’de öğrenci nüfusunun en çok ihtiyaç duyduğu, yurt sayısının ve fiziki koşulların yetersiz olduğu bölgelerde ve özellikle üniversitelerin yanı başında faaliyete geçiyor. Bu şekilde, yatırımcıya düzenli ve her dönem artan kira gelirine sahip, kısa bir sürede küçük yatırımları büyük getirilere dönüştüren dinamik bir yatırım modeli garanti ediyorlar. Projenin yatırımcıya sunduğu en temel net tablo şu şekilde;

• 5 yıl boyunca yıllık minimum %8 kira garantisi
• Yaklaşık 8 yıldan başlayan yatırımın geri dönüşü
• Hizmete geçene kadar tahmini %65 değer artışı

Geleneksel Yatırıma Nazaran 2 Kat Daha Fazla Kazanç

Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Erkanlı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Erkanlı, ilk projeyi Sakarya’da hayata geçirdiklerini, Kocaeli ve Düzce’de yapılan iki ayrı projenin de 215 milyon TL değerinde olduğunu söyledi. Sakarya projesinin 160 milyon TL’ye mal olduğunu belirten Erkanlı, “Sakarya’daki projede ilk satış 125 bin TL idi. Şimdi 330 bin TL’ye çıktı. Gayrimenkulde satışların durakladığı bir dönemde öğrenci evlerine olan ihtiyaç ve projenin kampüsün hemen yanında olması sayesinde değer artışı sağlanıyor” dedi.

Ülkemizdeki yurt sayısının az olması ve yurt koşullarının aile ve öğrencilerin istediği gibi olmaması nedeniyle böyle bir projeye başladıklarını kaydeden Erkanlı, İstanbul ve İzmir’de de Univa öğrenci evi projeleri yapmak istediklerini söyledi.

Geleneksel Yatırıma Nazaran 2 Kat Daha Fazla Kazanç

Projenin pazarlama ve satışı konusunda ise lider emlak şirketi Tekce Overseas Gayrimenkul AŞ ile işbirliği yapıldı. Tekce Overseas Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Tekçe, projenin gayrimenkul yatırımcıları için güvenli ve kazançlı bir yatırım fırsatı olmakla birlikte, geleneksel gayrimenkul yatırımlarına göre en az iki kat daha fazla kira getirisi sunarak önemli bir avantaj sağladığını ifade etti. Proje, fiyat seviyeleri ile de düşük birikimleri olan kişilere de yatırımcı olma fırsatı sunuyor.

Tek Çatı Altında Tüm İhtiyaçlar Karşılanacak

Hem yurtdışında hem de yurtiçinde övgü alan projenin detayları ise şu şekilde;

• Tek bir çatı altında bir öğrencinin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak bir kampüs şeklinde dizayn edilen UNIVA Öğrenci Evleri, eşyalı olarak 1+1 konut tipinde olup 3 öğrencinin rahat bir şekilde yaşayabileceği şekilde planlandı.
• Projede, son teknoloji ile donatılan yaşam alanları ve öğrencilerin sosyal ve kültürel etkinlikleri yakından takip edebilmeleri için aktivite, konferans ve konser alanları mevcut.
• Öğrencilerin verimli çalışmalarına katkıda bulunmak adına bulunduğu bölgedeki üniversitelerin bölümlerine göre dizayn edilmiş etüt ve çalışma alanlarına sahip.
• Öğrencilerin aileleri için kısa süreli konaklama alanı da sağlanıyor.
• Diğer sosyal ve kişisel alanlardan bazıları şu şekilde: spor salonları ve spor stüdyoları, kafe ve restoran, SPA, kapalı havuz, çalışma ve bilgisayar odaları, lounge alanları, TV ve oyun odaları, karaoke, konferans odaları, mağazalar, market, fotokopi merkezi, kuaför, kuru temizleme, çamaşır ve ütü odaları, sanat ve müzik odası, depolama sistemi, revir, kapalı otopark.

UNIVA Öğrenci Evleri'ne yatırım yaparak hem kârınızı artırın hem de geleceği destekleyin!

Projeler hakkında detaylı bilgi için aşağıda yer alan görsellere tıklayabilirsiniz:

Kocaeli UNIVA Öğrenci EvleriSakarya UNIVA Öğrenci EvleriDüzce UNIVA Öğrenci Evleri
Emlak Haberleri26.06.2021
Türkiye'de Yatırım Yapmak İsteyenlerin Bilmesi Gereken Gerçekler
18.06.2021
3 Aşamada Türkiye'de Emlak Satın Alma Yoluyla Yatırım Yapmak
17.06.2021
Türkiye’de Yabancılar İçin Gayrimenkul Satın Alma Süreci
11.06.2021
Türkiye’de Gayrimenkul Yatırımı Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar
10.06.2021
Türkiye'de Gayrimenkul Satın Almak Güvenli mi?
7.06.2021
Yeni Ofisimiz Ankara Çankaya’da Hizmet Veriyor!
3.06.2021
Dövizdeki Artış Yabancıların Satın Alma Gücünü Yükseltti
10.05.2021
Pakistan Uyruklu Yabancılar için Türkiye’de Vatandaşlık Edinmek
TÜM HABERLER
BAŞA
DÖN